Parkiet: Analitycy oceniają prezesów spółek energetycznych

19 września 2016, 07:00 Alert
linia energetyczna

Przy okazji zmian w Ministerstwie Skarbu „Parkiet” prezentuje dokonaną przez analityków ocenę kilkumiesięcznej pracy prezesów poszczególnych spółek energetycznych i paliwowych notowanych na GPW.

Najlepiej oceniona została praca prezesa Taurona Remigiusza Nowakowskiego. Analitycy bardzo dobrze ocenili jego przygotowanie merytoryczne i komunikację z rynkiem.

Dobrą ocenę otrzymał też prezes PGE Henryk Baranowski. Analitycy, z którymi rozmawiała gazeta giełdy chwalą jego silną osobowość i umiejętność poruszania się w środowisku polityków z resortu energii. Z gorszą oceną spotkała się natomiast strategia samej spółki.

Podobnie dobre notowania otrzymał prezes PGNiG Piotr Woźniak. Analitycy chwalą go za zakup aktywów ciepłowniczych od JSW i przeprowadzony skup akcji własnych spółki.

Neutralną ocenę otrzymał prezes Enei Mirosław Kowalik. Analitycy zwracają uwagę, że trudno jest jeszcze ocenić jego pracę jako menedżera czy branżowego fachowca.
Nieco gorsze oceny analitycy wystawili prezesowi Energi Dariuszowi Kaśkowowi zarzucając mu m.in. zaangażowanie się spółki w ratowanie górnictwa węgla kamiennego.

Neutralnie analitycy ocenili dotychczasową pracę prezesa PKN Orlen Wojciecha Jasińskiego i prezesa Lotosu Roberta Pietryszyna, zwracając uwagę, że jak na razie kontynuują oni strategie poprzedników. Ocena ich własnych działań możliwa będzie prawdopodobnie po aktualizacji strategii, co ma nastąpić za kilka miesięcy – czytamy w „Parkiecie”.

Bardzo dobrze oceniona została też praca prezesa JSW Tomasza Gawlika. Rozmówcy „Parkietu” wysoko ocenili przeprowadzaną przez niego restrukturyzację firmy przy maksymalnym wykorzystaniu możliwości, jakie dają porozumienia ze związkami.

Parkiet/CIRE.PL