Parkiet: Trudny rok dla kopalni Taurona

18 maja 2018, 08:45 Alert

Ze względu na trudną sytuację geologiczna w kopalni Janina i opóźnienia rozruchu na jednej ze ścian w kopalni Sobieski, posiadane przez Tauron zakłady wydobywcze mogą mieć problem z wypracowaniem zysku w 2018 r. Po spadku wydobycia w pierwszym kwartale ma poprawić się ono jednak w dalszej części roku – pisze „Parkiet”

fot. Tauron

Gazeta giełdy cytuje wypowiedź wiceprezesa ds. finansowych Taurona Marka Wadowskiego, który podczas wczorajszej prezentacji wyników grupy za pierwszy kwartał 2018 roku przyznał, że utrzymanie wydobycia węgla kamiennego na ubiegłorocznym poziomie będzie bardzo trudne.

Jak wskazał prezes, taka sytuacja to efekt problemów, które wystąpiły w pierwszym kwartale w kopalni Janina i które w dalszej części roku raczej się utrzymają.

„Parkiet” przypomina, że segment wydobycia Taurona, który tworzą kopalnie Brzeszcze, Janina i Sobieski w pierwszym kwartale 2018 r. odnotował sześcioprocentowy spadek wydobycia. Jak czytamy w dzienniku było efektem trudnej sytuacji geologicznej w kopalni Janina i opóźnienia rozruchu na jednej ze ścian w kopalni Sobieski.

Jak relacjonuje gazeta giełdy, wiceprezes Wadowski podczas czwartkowej prezentacji wyników zapowiedział, że ze względu na poprawę w kopalni Brzeszcze wynik segmentu wydobycie na pewno się poprawi w 2018 roku, ale jak zastrzegł Grupa nie spodziewa, że w tym obszarze działalności wyjdzie na plus. Jednocześnie prezes podkreślił, że segment ten będzie miał duży wpływ na roczny wynik EBITDA całej grupy.

Parkiet/CIRE.PL