Paul McCartney zainwestuje w startup, który będzie pracował nad sztucznym mięsem

19 lutego 2022, 06:45 Alert

Sir Paul McCartney, były członek zespołu The Beatles, zainwestuje w startup, który będzie pracował nad roślinną alternatywą dla kurczaka. Dla tych, którzy znają jego dotychczasową działalność na rzecz propomocji wegetarianizmu, wiadomość ta nie może być zaskoczeniem.

Paul McCartney. Źródło: Flickr
Paul McCartney. Źródło: Flickr

Paul McCartney promuje roślinne mięso

Paul McCartney od około 50 lat jest wegetarianinem; od kilku dekad zaangażowany jest w promocję diety bezmięsnej, na przykład w kampanię „Meat Free Monday”, której celem jest ograniczenie spożycia mięsa. W 2009 roku był on gościem Parlamentu Europejskiego, gdzie miał wystąpienie na ten temat.

Były Beatles, który w tym roku skończy 80 lat, nabył udziały w singapurskiej firmie zajmującej się substytutami mięsa Next Gen Foods za pośrednictwem swojej londyńskiej firmy inwestycyjnej MPL Ventures. Firma została założona w 2020 roku przez urodzonego w Niemczech Timo Reckera, który pod nazwą „Tindle” oferuje roślinny substytut mięsa z kurczaka. Po otwarciu serii restauracji w Azji przedsiębiorca wchodzi teraz na rynek amerykański z oddziałami m.in. w Los Angeles i Nowym Jorku. Pomóc powinna obecna runda finansowania, w której start-up zebrał już łącznie 100 mln dolarów – w tym środki z funduszu MPL Ventures. Startup pisze na swojej stronie, że jest to najwyższa kwota, jaką inwestorzy kiedykolwiek zainwestowali w producenta roślinnych substytutów mięsa w takiej rundzie finansowania.

Dotychczas MPL Ventures interesowało się start-upami w obszarze platform muzycznych. Dzięki swojej ostatniej inwestycji w startupy w obszarze technologii żywności, Sir Paul z samej promocji diety wegetariańskiej przechodzi do biznesu.

Sueddeutsche Zeitung/Michał Perzyński