PGE: Trwają rozmowy z kolejnymi partnerami do spółki ElectroMobility Poland

19 marca 2019, 13:00 Alert

PGE ocenia, że wskazani byliby kolejni partnerzy do spółki ElectroMobility Poland, odpowiedzialnej za projekt produkcji w Polsce samochodu elektrycznego – poinformował prezes PGE Henryk Baranowski.

System carsharingu PGE Nowa Energia w Siedlcach | fot. BiznesAlert.pl

“Budowa fabryki to projekt złożony i kapitałochłonny. Stworzenie systemu logistycznego produkcji samochodu to duże wyzwanie. Grupy energetyczne powinny się skupić na tym, do czego są powołane” – powiedział dziennikarzom Baranowski. “Partnerzy przy ElectroMobility Poland, z naszego punktu widzenia, byliby wskazani” – dodał. Prezes poinformował, że rozmowy w sprawie podwyższenia kapitału w tej spółce trwają. Dodał, że szczegóły mogą pojawić się w “najbliższej przyszłości”. Prezes poinformował, że w ciągu dwóch miesięcy mogą pojawić się informacje w sprawie zaangażowana PGE w Autosanie.

ElectroMobility Poland powstał w październiku 2016 roku. Spółka jest kontrolowana przez cztery koncerny energetyczne – PGE, Energę, Eneę oraz Tauron. Każdy z udziałowców objął po 25 proc. kapitału akcyjnego, uzyskując tyle samo głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. W ubiegłym tygodniu Krzysztof Tchórzewski, szef resortu energii, które przygotowało Program Rozwoju Elektromobilności w Polsce i nadzoruje jego wdrożenie, poinformował na konferencji, że “trwa praca nad zebraniem akcjonariuszy do spółki i zgromadzeniem kapitału”. Prezes ElectroMobility Poland informował, że przed 2023 rokiem spółka ruszy z masową produkcją polskich samochodów elektrycznych.

Polska Agencja Prasowa