Elektrownie PGE zapewnią bezpieczeństwo energetyczne na czas epidemii koronawirusa

16 marca 2020, 09:15 Alert
PGE Elektrownia Opole. Fot. PGE
PGE Elektrownia Opole. Fot. PGE

– Elektrownia Bełchatów i Elektrownia Opole mają możliwość zwiększenia produkcji dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski – zapewnił Wojciech Dąbrowski, prezes Polskiej Grupy Energetycznej.

Koronawirus a bezpieczeństwo energetycznej

Należąca do Grupy PGE Elektrownia Bełchatów jest największą elektrownią w Polsce. Wytwarza około 20 procent energii elektrycznej w kraju, tym samym może zaspokoić potrzeby ponad 11 milionów gospodarstw domowych. Elektrownia Opole wchodząca w skład Grupy PGE to z kolei trzecia pod względem zainstalowanych mocy elektrownia w Polsce. Od października 2019 roku, po uruchomieniu dwóch nowych wysokosprawnych bloków energetycznych nr 5 i 6, moc zainstalowana Elektrowni Opole wynosi 3408 MW i jest w stanie zasilić ponad 7 milionów gospodarstw domowych.

Spółka informuje, że posiada zdolności produkcyjne, które zabezpieczają dostawy energii elektrycznej do polskich gospodarstw domowych, instytucji i firm, i jest gotowa zwiększyć w razie potrzeby produkcję Elektrowni Bełchatów do ponad 100 tysięcy MWh na dobę i Elektrowni Opole do około 72 tysięcy MWh na dobę. – W obliczu zagrożenia koronawirusem oraz w trosce o wspólne bezpieczeństwo, PGE odpowiedzialna za wytwarzanie około 40 procent energii elektrycznej w Polsce, koncentruje się na realizowaniu swojej misji, polegającej na gwarantowaniu bezpieczeństwa energetycznego Polakom, czyli niezakłóconej produkcji i dostawach energii elektrycznej i ciepła – czytamy w komunikacie spółki.

PGE/BiznesAlert.pl

PGNiG walczy z koronawirusem. Pandemia uderzy w wyniki