PGE otrzymuje wyróżnienie za troskę o klimat przed szczytem w Dubaju

30 listopada 2023, 09:45 Alert

Wraz z rozpoczęciem szczytu klimatycznego w Dubaju polskie spółki energetyczne chwalą się dotychczasowymi osiągnięciami na rzecz klimatu. – Polska Grupa Energetyczna uzyskała tytuł „Spółki Świadomej Klimatycznie 2023” w ramach Badania Świadomości Klimatycznej Spółek (ang. Corporate Climate Crisis Awareness study) – podaje spółka w komunikacie.

Farma wiatrowa PGE w Radzyniu Chełmińskim. Fot. Jędrzej Stachura
Farma wiatrowa PGE w Radzyniu Chełmińskim. Fot. Jędrzej Stachura

30 listopada w Dubaju rozpoczął się szczyt klimatyczny COP28, który jest okazją dla spółek energetycznych do zademonstrowania swojej dbałości o klimat i rozwój odnawialnych źródeł energii.

PGE wskazuje, że spółka uzyskała 8,33 punktu na 10 możliwych i tym samym uplasowała się na 17. miejscu spośród 152 największych spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

– Umiejętność zarządzania organizacją w zamieniającym się świecie i ograniczanie wpływu na środowisko naturalne są kluczowe dla naszych inwestorów i klientów – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes PGE. – Leżąca u podstaw naszej strategii świadomość klimatyczna, a także odpowiedzialna społecznie i otwarta komunikacja, pozwalają na budowanie zaufania oraz długoterminowej wartości grupy – dodaje.

Spółka dodaje, że w roku 2023 spółki z sektora Paliwa i Energia osiągnęły w badaniu CCA średnio 7 punktów, wobec 8,33 punktów Grupy PGE. Średni wynik wszystkich spółek w badaniu wyniósł 4,02 na 10 możliwych punktów i był o 1,31 punktów wyższy niż przed rokiem. Najlepsza spółka osiągnęła 10,00 punktów (wobec 9,67 punktów w 2022 roku). 16 procent spółek nie uzyskało żadnych punktów (rok temu było to 34 procent).

Szczegóły badania CCA znajdują się na stronie: https://www.seg.org.pl/projekty/badanie-swiadomosci-klimatycznej-cca

Polska Grupa Energetyczna / Jacek Perzyński

Metan na celowniku szczytu klimatycznego w Dubaju