AlertCiepłownictwoEnergetykaGaz.

PGE Energia Ciepła udziela wsparcia odbiorcom wrażliwym

Źródło: Pixabay

W dobie kryzysu energetycznego ważne jest wsparcie dla odbiorców wrażliwych i osób najuboższych, szczególnie w trakcie sezonu grzewczego. PGE Energia Ciepła z Grupy PGE Już po raz czwarty w Bydgoszczy uruchomiła ogólnopolski program „Dzielimy się ciepłem”.

Jak podaje spółka, w tegorocznej edycji beneficjenci otrzymali wsparcie finansowe na łączną kwotę 30 tysięcy złotych. Przekazane środki finansowe mają zostać przeznaczone na pokrycie kosztów za ciepło sieciowe i ciepłą wodę użytkową.

– Jako największy producent ciepła dla mieszkańców Bydgoszczy naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego i ciągłości dostaw. Naszą rolę jako przedsiębiorstwa odpowiedzialnego społecznie rozumiemy jednak szerzej. Jesteśmy związani z naszym miastem i sukcesywnie realizujemy działania zmierzające do wsparcia odbiorców wrażliwych społecznie. Mając świadomość wysokiej skali potrzeb ze strony najbardziej potrzebujących, postanowiliśmy zwiększyć w tym roku nasze wsparcie w Bydgoszczy w ramach programu „Dzielimy się ciepłem”, przekazując 30 tysięcy złotych trzem placówkom – powiedział Sebastian Wasilewski, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddziału w Bydgoszczy.

Program „Dzielimy się ciepłem” ma na celu wsparcie najbardziej potrzebujących odbiorców ciepła sieciowego w okresie sezonu grzewczego. Program ma na celu pomoc instytucjom poprzez dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. Skierowany jest do najbardziej potrzebujących, w tym organizacji wrażliwych społecznie, korzystających z ciepła sieciowego w miastach, w których PGE Energia Ciepła ma swoje elektrociepłownie, czyli w Bydgoszczy, Toruniu, Gdańsku, Gdyni, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze, Krakowie, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Kielcach, Szczecinie, Zgierzu i Rzeszowie.

Spółka wskazuje, że program we wszystkich swoich lokalizacjach PGE Energia Ciepła przekazał na opłaty rachunków za ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową w sumie 2 miliony zł w ciągu 5 lat istnienia spółki. W roku 2023 udzielone wsparcie wyniesie niemal 500 tysięcy zł. Z tych dopłat korzystają m.in. szkoły, szpitale, domy pomocy społecznej, hospicja a także zakłady opiekuńczo – lecznice oraz schroniska dla zwierząt.

Polska Grupa Energetyczna / Jacek Perzyński

PGE uruchomiła w Zgierzu innowacyjny system ciepłowniczy


Powiązane artykuły

Grad głównym winnym strat w amerykańskiej fotowoltaice

55 procent amerykańskich roszczeń powiązanych z uszkodzeniem farm fotowoltaicznych przez zjawiska pogodowe dotyczy gradu. W skali globalnej, opady gradu zajmują...
reichstag Niemcy Berlin

Niemcy poparli unijne regulacje dotyczące niskoemisyjnego wodoru

Niemieckie ministerstwo gospodarki opublikowało komunikat wyrażając pełne poparcie dla nowych regulacji unijnych dotyczących produkcji wodoru. Bruksela zdecydowała się na  uznanie...

Kotły gazowe w Czystym Powietrzu, ale tylko dla spóźnialskich

Od 15 lipca NFOŚiGW będzie przyjmował wnioski na dofinansowanie zakupu kotłów gazowych. Z pomocy będą mogły skorzystać tylko osoby, które...

Udostępnij:

Facebook X X X