PGE Energia Ciepła udziela wsparcia odbiorcom wrażliwym

4 grudnia 2023, 14:30 Alert

W dobie kryzysu energetycznego ważne jest wsparcie dla odbiorców wrażliwych i osób najuboższych, szczególnie w trakcie sezonu grzewczego. PGE Energia Ciepła z Grupy PGE Już po raz czwarty w Bydgoszczy uruchomiła ogólnopolski program „Dzielimy się ciepłem”.

Źródło: Pixabay

Jak podaje spółka, w tegorocznej edycji beneficjenci otrzymali wsparcie finansowe na łączną kwotę 30 tysięcy złotych. Przekazane środki finansowe mają zostać przeznaczone na pokrycie kosztów za ciepło sieciowe i ciepłą wodę użytkową.

– Jako największy producent ciepła dla mieszkańców Bydgoszczy naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego i ciągłości dostaw. Naszą rolę jako przedsiębiorstwa odpowiedzialnego społecznie rozumiemy jednak szerzej. Jesteśmy związani z naszym miastem i sukcesywnie realizujemy działania zmierzające do wsparcia odbiorców wrażliwych społecznie. Mając świadomość wysokiej skali potrzeb ze strony najbardziej potrzebujących, postanowiliśmy zwiększyć w tym roku nasze wsparcie w Bydgoszczy w ramach programu „Dzielimy się ciepłem”, przekazując 30 tysięcy złotych trzem placówkom – powiedział Sebastian Wasilewski, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddziału w Bydgoszczy.

Program „Dzielimy się ciepłem” ma na celu wsparcie najbardziej potrzebujących odbiorców ciepła sieciowego w okresie sezonu grzewczego. Program ma na celu pomoc instytucjom poprzez dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. Skierowany jest do najbardziej potrzebujących, w tym organizacji wrażliwych społecznie, korzystających z ciepła sieciowego w miastach, w których PGE Energia Ciepła ma swoje elektrociepłownie, czyli w Bydgoszczy, Toruniu, Gdańsku, Gdyni, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze, Krakowie, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Kielcach, Szczecinie, Zgierzu i Rzeszowie.

Spółka wskazuje, że program we wszystkich swoich lokalizacjach PGE Energia Ciepła przekazał na opłaty rachunków za ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową w sumie 2 miliony zł w ciągu 5 lat istnienia spółki. W roku 2023 udzielone wsparcie wyniesie niemal 500 tysięcy zł. Z tych dopłat korzystają m.in. szkoły, szpitale, domy pomocy społecznej, hospicja a także zakłady opiekuńczo – lecznice oraz schroniska dla zwierząt.

Polska Grupa Energetyczna / Jacek Perzyński

PGE uruchomiła w Zgierzu innowacyjny system ciepłowniczy