PGE Energia Odnawialna ogłasza przetarg na cztery farmy fotowoltaiczne

4 maja 2021, 13:15 Alert

PGE Energia Odnawialna uruchomiła postępowanie zakupowe związane z budową czterech jednomegawatowych farm fotowoltaicznych: PV Opoczno, PV Kusin 1, PV Bedlno Radzyńskie 2 oraz PV Pierzyska-Baranowo 2. Zgodnie z warunkami postępowania, wykonawca będzie zobowiązany przygotować inwestycje w formule „pod klucz”. Oznacza to zaprojektowanie, wybudowanie, uruchomienie i przekazanie do użytkowania nowych instalacji – podaje spółka.

Źródło: PGE EO
Źródło: PGE EO

Cztery farmy fotowoltaiczne

Zgodnie z zakładanym harmonogramem farmy fotowoltaiczne powstaną do połowy 2022 roku na wydzierżawionych przez spółkę terenach prywatnych znajdujących się w województwie łódzkim, zachodniopomorskim, lubelskim i wielkopolskim. Wcześniej, bo już na przełomie maja i czerwca 2021 roku, PGE Energia Odnawialna planuje wystawić je w aukcji na sprzedaż energii elektrycznej w instalacjach odnawialnych źródeł energii do 1 MW.

– To początek naszych tegorocznych inwestycji fotowoltaicznych. W ciągu następnych miesięcy planujemy uruchomić kolejne postępowania zakupowe. Dotyczyć one będą zarówno projektów małych, jednomegawatowych, jak i większych o mocy nawet kilkudziesięciu megawatów – mówi Marcin Karlikowski, prezes zarządu PGE Energia Odnawialna.

Według wstępnych szacunków cztery jednomegawatowe instalacje fotowoltaiczne, wyposażone w panele o mocy co najmniej 400 W, osiągną roczną produkcję na poziomie ok. 4 tys. MWh. Pozwoli to zaspokoić zapotrzebowanie na energię elektryczną ok. 2 tys. gospodarstw domowych – czytamy w komunikacie PGE EO.

Polska Grupa Energetyczna/Jędrzej Stachura

Sawicki: PGE chce zazielenić Bełchatów, ale czy porozumie się z NABE?