Energetyka

PGE w procesie zmian. Ruszyła konferencja w Krynicy-Zdroju (RELACJA)

Konferencja PGE w Krynicy-Zdroju. Fot. BizneslAlert.pl

Konferencja PGE w Krynicy-Zdroju. Fot. BizneslAlert.pl

Rusza pierwsza konferencja poświęcona innowacjom w energetyce zorganizowana w Krynicy-Zdroju z udziałem Polskiej Grupy Energetycznej (PGE). Spółka przekonuje o zaangażowaniu w przemiany energetyki.

– PGE chce być kreatorem zmian i pionierem na polskim rynku energetycznym. Jako największa grupa energetyczna koncentrujemy się na innowacyjnych rozwiązaniach dla polskiej energetyki, które będą służyć zarówno nam, jak i całej polskiej gospodarce, a także naszym obecnym i przyszłym klientom — napisał prezes PGE Henryk Baranowski w liście do uczestników konferencji, Polska energetyka w obliczu innowacji” odbywającej się w Krynicy-Zdroju.

Jego zdaniem PGE rozumie wagę rozwoju perspektywicznych technologii z zakresu wytwarzania i magazynowania energii, klastrów, mikrosieci, elektromobilności, smart grid czy smart home. – Polska i cały świat potrzebują innowacji oraz kreatywnego podejścia do zmian zachodzących w sektorze energetycznym – stwierdził prezes.

Podkreślił znaczenie odpowiedzialnej działalności w energetyce. W tym kontekście zaznaczył, że koncern uporządkował aktywność w obszarze badań i rozwoju. Między innymi wdrożona została procedura zarządzania projektami z tego obszaru, powołano także Komitet Rozwoju Badań i Innowacji. – Dzięki tym zmianom uruchomiono już dziewięćdziesiąt dziewięć innowacyjnych projektów w sześciu głównych Liniach Biznesowych. Zależy nam na maksymalnie szybkiej komercjalizacji wszystkich produktów i usług, nad którymi obecnie pracujemy – napisał prezes Baranowski.

– Od trzydziestu lat motorem rozwoju są innowacje – mówił Paweł Śliwa, wiceprezes PGE. – To dzięki nim powstają nowe idee i produkty, z których mogą skorzystać klienci. Energetyka zmienia się coraz bardziej dynamicznie. Dzisiejszy sektor nie przypomina tego sprzed pięciu lat. Dzisiaj spółki energetyczne nie tylko dostarczają energię. Dzisiaj energetyka jutra, do której chcemy dążyć, to taka, w której sektor będzie dostarczał komplementarne produkty – stwierdził.

Zapewnił, że PGE chce dbać o środowisko i rozwijać Odnawialne Źródła Energii. – Zielona energetyka to wyzwanie, które nasz czeka i będzie powodowało zmiany w polskim sektorze energetycznym – mówił wiceprezes PGE.


Powiązane artykuły

Terminal LNG Energos-Force. Fot. Energos

Niemcy oddają pływający terminal LNG

Rząd federalny zdecydował wynająć pływający terminal LNG “Energos Force” do innego kraju w południowej Europie. Jednostka obrała kurs na Gibraltar....

Mobilna platforma wiertnicza uległa wypadkowi niedaleko Kanału Sueskiego

Platforma samopodnośna uległa wypadkowi niedaleko Kanału Sueskiego. Zmarły cztery osoby, ponad 20 uratowano, a trzy kolejne są poszukiwane. Do akcji...

Europa dwóch prędkości w energetyce. Węgry-Słowacja kontra reszta

Węgry pozostają największym importerem rosyjskiego gazu w UE i sprzeciwiają się unijnym planom odejścia od rosyjskich surowców do 2028 roku....

Udostępnij:

Facebook X X X