PGE będzie wspierać samorządy we wdrażaniu elektromobilności

4 września 2018, 17:30 Alert
elektromobilność stacja ładowania
Fot. BiznesAlert.pl

Polska Grupa Energetyczna Nowa Energia będzie pomagać samorządom we wdrażaniu elektromobilności. Podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy w obecności ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego przedstawiony został projekt wsparcia dla miejscowości uzdrowiskowych.

– W Polsce mamy odpowiednie regulacje dla elektromobilności. Nasze spółki energetyczne stawiają bezpłatne punkty ładowania samochodów elektrycznych. Funkcjonuje system zachęt, chcemy, by elektromobilność w Polsce ruszyła na poważnie. NFOŚiGW udzieli wparcia finansowego, więc warto z tego korzystać. Polska ma ambicje, by być w tej dziedzinie pionierem w Europie – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski.

PGE będzie stymulować popyt na infrastrukturę do ładowania samochodów elektrycznych. Rynek ten jest perspektywiczny i będzie szybko rósł, jest wspierany m.in. przez Strategię na rzecz Zrównoważonego Rozwoju. PGE ma zamiar współpracować w szczególności z regionami zdrojowymi, które mają określone normy środowiskowe, o zanieczyszczeniu powietrza i natężeniu hałasu.

Michał Perzyński