PGNiG wprowadza pilotażową ofertę fotowoltaiczną

0
16
fot. Piotr Stępiński/BiznesAlert.pl

PGNiG Obrót Detaliczny uruchomiło pilotażową ofertę fotowoltaiczną dla klientów indywidualnych w Trójmieście, Poznaniu, Katowicach oraz przylegających do nich miastach i powiatach. Spółka podaje, że oferta pod nazwą „Fotowoltaika dla domu” obejmuje kompleksową realizację inwestycji, w tym doradztwo w zakresie doboru technologii oraz przyłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci.

– Dywersyfikujemy i sukcesywnie zwiększamy atrakcyjność oferty PGNiG dla klientów indywidualnych. W ramach tworzenia segmentu OZE rozwijamy fotowoltaikę. W transformacji energetycznej polskiej gospodarki kluczową rolę odgrywać będzie gaz ziemny, ale energia ze źródeł odnawialnych, w tym ze słońca, będzie miała coraz większy udział w miksie energetycznym naszego kraju – mówi Paweł Majewski, prezes PGNiG.

PGNiG informuje, że oferta pod nazwą „Fotowoltaika dla domu” jest realizowana we współpracy z doświadczonymi partnerami zewnętrznymi i obejmuje kompleksową realizację inwestycji, w tym doradztwo w zakresie doboru technologii oraz przyłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci. Dokładne informacje na temat lokalizacji objętych pilotażem znaleźć tutaj.

– Od ponad roku z naszej oferty fotowoltaicznej korzystają klienci biznesowi. Przez ten czas zebraliśmy wiele wartościowych doświadczeń, które przygotowały nas do uruchomienia pilotażowej oferty dla klientów indywidualnych. Jestem przekonany, że zainteresowanie w tej grupie będzie duże, a wartością dodaną będzie czystsza i tańsza energia w polskich domach – mówi Henryk Mucha, prezes PGNiG Obrót Detaliczny.

PGNiG podaje, że klienci zainteresowani korzystaniem z energii fotowoltaicznej będą mogli liczyć na indywidualny dobór rozwiązania do własnych potrzeb wraz z wymiarowaniem i profesjonalnym montażem instalacji. – Za realizację procesu sprzedaży i instalację modułów fotowoltaicznych będą odpowiedzialni zewnętrzni partnerzy PGNiG, posiadający szerokie doświadczenie w tym segmencie. „Fotowoltaika dla domu” jest skierowana do konsumentów, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz wspólnot mieszkaniowych zarówno będących, jak i niebędących klientami spółki – czytamy w komunikacie

Klienci indywidualni, którzy zdecydują się na fotowoltaikę, w przypadku budynków już istniejących, mogą liczyć na dofinansowanie do 3000 zł w ramach programu „Mój prąd”, który został uruchomiony pierwszego lipca i ma na celu rozwój energetyki prosumenckiej.

PGNiG/Jędrzej Stachura

Tauron przygotował poradnik dla użytkowników fotowoltaiki