EnergetykaGaz.

PGNiG nie spieszy się z negocjacjami z Gazpromem. Patrzy na Morze Północne

Polska spółka gazowa PGNiG nie zamierza spieszyć się z renegocjacją kontraktu jamalskiego na dostawy z Rosji. Z nadzieją spogląda na złoża Morza Północnego.

Podczas konferencji prasowej PGNiG poświęconej wynikom za pierwszy kwartał 2017 roku dziennikarz rosyjskiej agencji RIA Novosti zapytał o to, czy Polacy zamierzają porzucić dostawy z Rosji.

– Rozmowy w tej sprawie są przewidziane zgodnie z porozumieniami na 2019 roku. Nie zamierzamy przyspieszać tego kalendarza. Decyzję co do kontraktu jamalskiego będzie można podjąć w ciągu trzech lat negocjacji – powiedział prezes PGNiG Piotr Woźniak.

Prezes poinformował, że najbliższy termin zwiększenia wydobycia PGNiG w Norwegii to inauguracja wydobycia złoża Gina Krog. To złoże wejdzie do eksploatacji w sierpniu. – Nie ujawniamy natomiast szczegółów na temat akwizycji – dodał.

– Bierzemy pod uwagę wszystkie złoża. Oglądamy się przede wszystkim na aktywa gazowe, co ułatwia sprawę, bo działamy tu w luźniejszej konkurencji – zapewnił prezes PGNiG. – Można trafić na różne komentarze o spadającej aktywności na Morzu Północnym. Ona rzeczywiście nie jest tak wysoko kwotowana, o tyle konkurencja o aktywa się nie zmniejsza.


Powiązane artykuły

fotowoltaika magazyny energii Tauron

Drugie życie paneli słonecznych. Szkło z recyklingu zasila baterie 

W laboratoriach Nanyang Technological University (NTU) w Singapurze powstał sposób na rozwiązanie dwóch problemów naraz. Wykorzystano szklane odpady z paneli...
Flagi Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii. Źródło: Freepik

System handlu emisjami UE-Wielka Brytania to nowy etap współpracy

Podczas szczytu pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską ogłoszono przełomową decyzję o zamiarze połączenia systemów handlu emisjami (ETS) po obu...

Orlen szykuje się do otwarcia trzeciej stacji wodorowej

31 lipca koncern ma udostępnić w Wałbrzychu publiczną stację tankowania wodoru, swoją trzecią w Polsce – dowiedział się Biznes Alert....

Udostępnij:

Facebook X X X