Piechociński: Otwarcie nowoczesnego centrum logistycznego w Strykowie przyspieszy obsługę klientów w Polsce i za granicą

3 września 2015, 10:30 Infrastruktura

– Otwarcie nowoczesnego centrum obsługi przeładunku i dystrybucji towarów w Strykowieprzyczyni się do jeszcze sprawniejszej i szybszej obsługi klientów w Polsce i za granicą. Będzie też impulsem do dalszego rozwoju rynku lokalnego – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas otwarcia centrum przeładunkowego UPS. Uroczystość odbyła się 2 września 2015 r. w gminie Stryków.

Wicepremier Piechociński wskazał na doskonałe położenie Strykowa. – Nowa inwestycja została wybrana ze względu na usytuowanie w centralnej Polsce, w pobliżu wielu krajowych centrów biznesowych – podkreślił. W jego opinii lokalizacja ta charakteryzuje się również znakomitym dostępem do różnorodnej infrastruktury transportowej. – Centrum zaoferuje także nowe miejsca pracy, a lokalnym poddostawcom i kontrahentom da szansę na nawiązanie kontaktów biznesowych – dodał.

Inwestycja w Strykowie jest warta ponad 20 mln dol. Nowy obiekt o pow. 12 800 m kw. będzie pełnić jednocześnie funkcję przeładunkową i dystrybucyjną dla przesyłek różnej wielkości. W nowym centrum zatrudnionych będzie ponad 200 osób.

W trakcie uroczystego otwarcia Cindy Miller, prezes UPS na region Europy, odebrała w imieniu UPS, z rąk wicepremiera Janusza Piechocińskiego, Odznakę Honorową za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej.

Więcej informacji:

http://www.mg.gov.pl/node/21572

Źródło: Ministerstwo Gospodarki