Orlen wspiera tarczę antykryzysową tańszą benzyną

23 marca 2020, 06:15 Alert
Stacja paliw PKN Orlen. Fot. Bartłomiej Sawicki/BiznesAlert.pl.
Stacja paliw PKN Orlen. Fot. Bartłomiej Sawicki/BiznesAlert.pl.

Rząd przedstawił pakiet pomocy dla przedsiębiorców doświadczonych epidemią koronawirusa. Niższe ceny na stacjach PKN Orlen mogą także pomóc.

– PKN Orlen jest firmą o zdywersyfikowanej działalności, liderem gospodarczym w regionie. Nasza pozycja finansowa jest stabilna.  Dlatego jesteśmy bardziej odporni na zaistniałą sytuację. Natomiast naszymi dostawcami jest szereg małych i średnich przedsiębiorstw i oni znaleźli się w trudnej sytuacji. Program pomocowy polskiego rządu to dobry pakiet pomocy ludziom poszkodowanym – mówi Adam Czyżewski, Główny Ekonomista PKN Orlen.

Orlen informuje o polityce cenowej w odpowiedzi na kryzys cen ropy na świecie, która da ulgę przedsiębiorcom. – Od początku roku na stacjach własnych Orlenu ceny benzyny 95 i diesla systematycznie maleją. To oznacza realne oszczędności dla tych, którzy posiadają floty samochodowe i muszą się przemieszczać. Poprzez takie działania PKN Orlen wspiera również wojsko, policję, straż pożarną i lekarzy, którzy korzystają z aut, a są bezpośrednio zaangażowani w walkę z koronawirusem. Uwzględniając utrzymywanie się spadkowej tendencji cen ropy oraz stabilność pozostałych czynników, PKN Orlen planuje systematycznie obniżać ceny paliw na stacjach – czytamy w komunikacie. – We wsparcie służby zdrowia aktywnie zaangażowała się też korporacyjna Fundacja ORLEN, która na ten cel przeznacza 6 milionów złotych. Trwają finalne ustalenia z Ministerstwem Aktywów Państwowych w sprawie udzielenia wsparcia finansowego dla konkretnych instytucji, w tym przede wszystkim szpitali.

Cena baryłki ropy naftowej spadła na początku marca z około 55 do 30 dolarów i utrzymuje się blisko tego poziomu przez upadek rozmów o przedłużeniu porozumienia naftowego. Oznacza to rychłą konieczność obniżenia cen paliw na stacjach na całym świecie.

PKN Orlen/Wojciech Jakóbik

Jakóbik: Wojna cenowa wesprze gospodarkę Polski dotkniętą koronawirusem (ANALIZA)