font_preload
PL / EN
Alert 11 kwietnia, 2016 godz. 13:00   
REDAKCJA

PKP PLK S.A. inwestują w obsługę pasażerów na Mazowszu

Peron PKP PLK koleje pociąg

(PKP PLK S.A.)

Ponad 1,3 mln zł przeznaczają PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na poprawę standardu obsługi podróżnych na regionalnych mazowieckich stacjach i przystankach. Prace obejmują naprawę wiat, montaż ławek, gablot na rozkłady jazdy i poprawę oznakowania. PLK kontynuują również montaż stojaków rowerowych.

Zarządca infrastruktury inwestuje w poprawę obsługi podróżnych na stacjach i przystankach. W ubiegłym roku za 750 tys zł. odnowione zostały obiekty w Kotuniu, Koszewnicy, Mieniu, Halinowie, Sulejówku Miłosnej, Mrozach, Cisiu, Dębem Wielkiem i Wrzosowie. Wyremontowano lub wymieniono ogrodzenia, ławki i kosze na śmieci. Naprawione zostały wiaty, które były częstym obiektem działań wandali. Uzupełniono i odnowiono również barierki pochylni i schodów. Na kilkunastu stacjach nowe oznakowanie zapewni pasażerom wygodniejszą obsługę. Tak jest m.in. w Sulejówku Miłosnej, Kotuniu, Nowym Dębem Wielkiem i Halinowie.

 Na ponad 20 stacjach i przystankach m.in. w Siedlcach Zachodnich, Brzozowicy, Wrzosowie i Szaniawach, zabudowane zostały stanowiska rowerowe. Teren wokół nich został wyrównany i utwardzony, co pozwala na wygodne i bezpieczne pozostawienie pojazdów. Zależy nam, by rowerzyści dojeżdżający do pociągu mieli jak najlepsze warunki. W bieżącym roku dodatkowe stojaki uzupełnią wyposażenie 15 stacji m.in. w Siedlcach, Tłuszczu, Barchowie, Ostrówku Węgrowskim, Sulejówku Miłosnej, Łochowie i Urlach – mówi Andrzej Kmiecik, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Siedlcach.

W 2016 r. na odnowę mazowieckich stacji i przystanków – poza modernizacją – PLK zamierza przeznaczyć 615 tys. zł. Nowa wiata poprawi warunki obsługi na peronie stacji Rybienko.

Na 7 obiektach zamontowane będą ławki, a 8 kolejnych przystanków będzie miało nowe czytelne oznakowanie. Na 35 stacjach i przystankach wygodniejszy dostęp do rozkładów jazdy zapewnią nowe gabloty. W ramach prac utrzymaniowych na bieżąco poprawiana jest także nawierzchnia peronów, schody i oświetlenie.