Polenergia kupi wszystkie akcje Edison Energia

5 listopada 2021, 06:00 Alert
fotowoltaika

Zarząd Polenergii podpisał przedwstępną umowę, na mocy której akcjonariusze Edison Energia zobowiązali się do zawarcia umowy przyrzeczonej dotyczącej sprzedaży 100 proc. akcji tej spółki na rzecz Polenergii – podała spółka w komunikacie. Cena została wstępnie ustalona na 76,5 mln zł. Jak podano, ostateczna cena akcji będzie podlegała korektom, ale nie będzie mogła przekroczyć kwoty 86 mln zł.

Polenergia przejmuje Edison Energia

Zawarcie przyrzeczonej umowy uzależnione jest od uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i innych warunków zawieszających wymienionych w umowie przedwstępnej. Umowa przyrzeczona ma być podpisana w terminie 10 dni roboczych od dnia spełnienia wszystkich warunków zawieszających.

Edison Energia to spółka fotowoltaiczna, która oferuje rozwiązania z zakresu fotowoltaiki, ciepła i optymalizacji zużycia energii. W niecałe dwa lata firma wybudowała dla klientów indywidualnych i biznesowych ponad 20 tysięcy instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 120 MWp. Realizuje ponad 1000 instalacji miesięcznie. – Strategicznym celem Polenergii jest zwiększenie obecności wśród klientów końcowych. Zakup Edison Energia umożliwi nie tylko wzbogacenie oferty produktowej, ale również wzmocni potencjał sprzedaży zielonej energii oraz usług dodatkowych zarówno dla klientów biznesowych, jak i gospodarstw domowych. Transakcja przyniesie również dodatkowe synergie wynikające z połączenia kompetencji sprzedaży i budowy prosumenckich źródeł energii jakimi dysponuje Edison Energia z kompetencjami sprzedaży energii i zarządzania zielonymi źródłami wytwórczymi, które posiada i ciągle rozwija Grupa Polenergia – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Michał Michalski, prezes Polenergii.

Kamil Sankowski, współzałożyciel Edison Energia, wskazał, że dzięki transakcji spółka będzie mogła zaoferować klientom połączenie oferty budowy instalacji fotowoltaicznych z usługami bilansowania i dostawy w 100 procentach zielonej energii elektrycznej wytwarzanej w odnawialnych źródłach Polenergii. – Wykorzystanie potencjału Polenergii pozwoli również zaoferować klientom nowe usługi m.in. agregatora, który będzie w stanie kupować nadwyżki zielonej energii z instalacji prosumenckich i odsprzedawać je na rynku w cenach gwarantujących opłacalność inwestycji w fotowoltaikę – powiedział, cytowany w komunikacie, Kamil Sankowski.

Polska Agencja Prasowa/Michał Perzyński