Atomowa akcja edukacyjna resortu przemysłu osiągnęła półmetek
Polski Atom, akcja ministerstwa przemysłu osiągnęła półmetek. W wybranych lokalizacjach można m.in. zapoznać się z działaniem reaktora jądrowego, wziąć udział w interaktywnym konkursie czy zrobić zdjęcie na tle elektrowni. Na najmłodszych czekają specjalne atrakcje: animacje, Koło Fortuny z nagrodami i atomowe kolorowanki.
Ministerstwo przemysłu prowadzi akcje Polski Atom. Na stoiskach resortu można dowiedzieć się jak działa reaktor jądrowy typu PWR, wziąć udział w interaktywnym konkursie o energii i zrobić zdjęcie na tle elektrowni jądrowych z całego świata. Dla najmłodszych przewidziano specjalne atrakcje: animacje, Koło Fortuny z nagrodami czy atomowe kolorowanki.
Przy okazji pikników Lata z Radiem ministerstwo odwiedziło już Zakopane, Racibórz, Elbląg i Poddębice. Między szóstym, a 20 lipca liczni goście odwiedzili stoisko przed Pałacem Kultury, w Warszawie. Było rozstawione w ramach kina plenerowego Kinoteka „W stronę Zachodzącego Słońca”. W planach są kolejne cztery lokalizacje:
- Chorzów – 10 sierpnia.
- Białystok – 17 sierpnia.
- Tarnów – 24 sierpnia.
- Grudziądz – 31 sierpnia.
Strona projektu dostępna jest pod linkiem. Można na niej znaleźć m.in. animacje edukacyjne „Neutronek w elektrownii jądrowej” czy informacje dotyczące elektrownii jądrowych.
Trwa budowa polskiej elektrowni jądrowej w gminie Choczewo, w lokalizacji Lubiatowo-Kopalino. Uruchomienie pierwszego reaktora planowane jest na 2033 rok, ale eksperci mówią o możliwym opóźnieniu sięgającym minimum dwa lata. Na łamach BiznesAlert.pl mówił o tym Daniel Radomski, ekspert do spraw infrastruktury. Docelowo elektrownia ma zawierać trzy reaktory.
Ministerstwo przemysłu / Marcin Karwowski
Radomski: Należy przyśpieszyć budowę atomu na Pomorzu, bo opóźnienia rosną (ROZMOWY)