Jest porozumienie w sprawie premii świątecznych w Węglokoksie Energia

3 grudnia 2019, 06:45 Alert
węgiel węglokoks
Węgiel Fot. Węglokoks

Organizacje związkowe podpisały z zarządami spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Węglokoks Energia porozumienie w sprawie premii świątecznych. Pieniądze mają trafić do pracowników najpóźniej do 20 grudnia.

Zgodnie z porozumieniem pracownicy wszystkich spółek z Grupy Kapitałowej Węglokoks Energia otrzymają premie świąteczne w wysokości 600 zł brutto

Pod koniec października „Solidarność” z Węglokoksu Energia wystąpiła do zarządów spółek Grupy z postulatami płacowymi podwyżki płac zasadniczych w przyszłym roku o 500 zł brutto oraz wypłaty premii świątecznych po 1000 zł brutto.

– Jeśli chodzi o premie, to zarządy spółek proponowały początkowo niższe sumy, m.in. 400 zł brutto. Ostatecznie uzgodniliśmy, że zarówno w centrali, jak i we wszystkich pozostałych spółkach, premie na święta Bożego Narodzenia wyniosą 600 zł brutto – mówi Dariusz Gierek, przewodniczący międzyzakładowej organizacji NSZZ „Solidarność” w Grupie Kapitałowej Węglokoks Energia.

W sprawie wzrostu płac zasadniczych póki co nie ma rozstrzygnięć, bo władze Grupy zaproponowały, aby do tematu wrócić, kiedy będą znane wyniki finansowe za bieżący rok. Według Dariusza Gierka rozmowy w tej sprawie powinny ruszyć na początku stycznia.

Grupę Kapitałową Węglokoks Energia tworzą trzy spółki: WE NSE w Brzeszczach, WE ZCP i WE ZUT w Rudzie Śląskiej. Wraz z centralą Grupa zatrudnia ok. 550 pracowników.

CIRE.PL

Stępiński: Związkowcy szykują gorącą Barbórkę