Powstała nowa spółka: Orlen Paliwa

2 listopada 2015, 12:36 Energetyka
Foto: PKN Orlen rafineria
Rafineria Płock. Fot. PKN Orlen

Poprzez połączenie spółek ORLEN Paliwa i ORLEN GAZ, powstała formalnie jedna z największych w kraju organizacji sprzedażowych, która będzie w stanie proponować odbiorcom hurtowym kompleksową ofertę produktów paliwowych. Wprowadzone zmiany stanowią kontynuację unowocześniania hurtowego kanału sprzedaży paliw w ramach Grupy Kapitałowej ORLEN. Nowo powstała spółka funkcjonować będzie pod nazwą ORLEN Paliwa – informuje firma.

Wieloetapowy proces zmian wdrażanych na przestrzeni ostatnich lat, zainicjowany został w odpowiedzi na potrzeby klientów, którzy oczekiwali kompleksowej obsługi i bogatej oferty produktów. Po zmianie nazwy z ORLEN PetroCentrum na ORLEN Paliwa w listopadzie 2012 ważnym momentem było przejęcie obsługi sprzedaży hurtowej paliw i oleju opałowego do części małych i średnich przedsiębiorstw oraz hurtowni, które wcześniej  były obsługiwane bezpośrednio przez PKN ORLEN.  W 2015 r. spółka ORLEN Paliwa połączyła się ze spółką ORLEN PetroTank, a proces konsolidacji zakończyło finalnie połączenie ze spółką ORLEN GAZ.

– Wprowadzone zmiany  mają na celu wykorzystanie najlepszych praktyk stosowanych dotychczas w obu firmach.  Stworzenie podmiotu o tak szerokim spektrum działania, z korzystnymi warunkami handlowymi,  pozwoli na wykorzystanie efektu skali w zakresie najnowocześniejszych rozwiązań logistycznych oraz  sprzedażowych i sprawi, że oferta spółki będzie wyjątkowo konkurencyjna na rynku, nie tylko ze względu na gwarancję jakości,  ale unikatową wszechstronność – powiedział Andrzej Niedbalski, Prezes Zarządu ORLEN Paliwa.

ORLEN Paliwa to obecnie spółka zajmująca się hurtową sprzedażą benzyn, oleju napędowego i oleju grzewczego, których producentem jest PKN ORLEN. Obecnie prowadzi również sprzedaż i dystrybucję najwyższej jakości produktów: propanu, butanu oraz mieszaniny propan-butanu pozostając głównym dostawcą LPG dla największej w Polsce i Europie Centralnej sieci stacji paliw, należącej do PKN ORLEN. Spółka obsługuje kilka tysięcy klientów instytucjonalnych i indywidualnych.  Jest bezpośrednim organizatorem Programu Paliwa BAQ zapewniającego stały monitoring paliw stacji w nim uczestniczących, jak również organizatorem Programu QGAZ dla stacji paliw i LPG. Zajmuje czołowe miejsca w najważniejszych  i prestiżowych rankingach funkcjonujących w Polsce przedsiębiorstw, m.in. 12 miejsce „Listy 2000 Polskich Przedsiębiorstw Rzeczpospolitej”, 13 miejsce w „500 Największych Firm Rzeczpospolitej” i z roku na rok umacnia swoją pozycję.

Źródło: PKN Orlen