Pożar na jednej z instalacji PKN Orlen

22 lutego 2016, 13:02 Alert
Foto: PKN Orlen rafineria
Rafineria Płock. Fot. PKN Orlen

(Polska Agencja Prasowa)

Na terenie zakładu głównego PKN Orlen w Płocku (Mazowieckie) doszło w poniedziałek rano do pożaru na instalacji destylacji rurowo-wieżowej VI. Ogień został ugaszony przez zakładowa straż pożarną płockiego koncernu. Nie ma poszkodowanych.

Jak poinformowało PAP biuro prasowe PKN Orlen, przyczyny oraz okoliczności zdarzenia zbada powołana specjalnie komisja specjalistów z zakresu BHP i bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

PKN Orlen podał, że pożar wybuchł ok. godz. 9.30 na wymiennikach gudronu instalacji Destylacji Rurowo-Wieżowej VI. Według spółki pożar był niewielki.

„Przybyłe na miejsce zdarzenia jednostki zakładowej straży pożarnej szybko ugasiły pożar i obecnie zabezpieczają miejsce zdarzenia. Nie ma poszkodowanych, a zdarzenie nie miało negatywnego wpływu na stan środowiska naturalnego” – podkreśliło biuro prasowe płockiego koncernu.

Instalacja destylacji rurowo-wieżowej wykorzystywana jest w procesie przerobu ropy naftowej, w trakcie którego uzyskiwane są m.in.: benzyna, olej napędowy i mazut.