Przybywa odbiorców ciepła sieciowego Taurona Ciepło

24 maja 2018, 09:15 Alert
Elektrociepłownia Łagisza. Fot: Tauron
Elektrociepłownia Łagisza. Fot: Tauron

Tauron Ciepło rozpoczął rok 2018 zawarciem wielu znaczących umów przyłączeniowych. Do grona odbiorców spółki w najbliższych miesiącach dołączą m.in.: nowa galeria handlowa Libero powstająca w Katowicach, basen miejski i hala sportowa w Katowicach oraz kolejne budynki w nowobudowanych, nowoczesnych osiedlach mieszkaniowych.

Tauron Ciepło przypomina, że korzystanie z ogrzewania ciepłem sieciowym, jest już obecnie standardem w nowym budownictwie mieszkaniowym i biurowym, a także w centrach handlowych, budynkach użyteczności publicznej, obiektach sportowych i w wielu innych miejscach.

– Nasi klienci są dziś bardzo świadomi i bardziej wymagający niż kilka lat wcześniej. Szybkie tempo życia powoduje, że nasi odbiorcy poszukują nowoczesnych, pewnych i bezobsługowych rozwiązań. To my dbamy o to, żeby w mieszkaniach (i innych obiektach np. biurowcach) zawsze było ciepło, przyjemnie i bezpiecznie, a mieszkańcy osiedli mieszkaniowych, do których dostarczamy ciepło sieciowe zupełnie nie muszą się o nic martwić. – mówi Włodzimierz Hereźniak wiceprezes zarządu ds. handlu w Taurona Ciepło.

– Dzięki systemowi monitorowania sieci, nasz dyspozytor otrzymuje na bieżąco, powiadomienia i alarmy pozwalające na szybkie wykrycie nieszczelności i diagnozę nieprawidłowości w pracy urządzeń. Dzięki temu służby techniczne Taurona Ciepło mogą natychmiast reagować na wszelkie zakłócenia pracy sieci dostarczającej ciepło do mieszkańców aglomeracji śląsko-dąbrowskiej. – dodaje Włodzimierz Hereźniak

Sieć ciepłownicza Taurona Ciepło w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej jest objęta systemem zdalnego odczytu liczników ciepła oraz systemem monitorowania węzłów i wymienników ciepła. Zastosowany system umożliwia monitorowanie pracy węzłów cieplnych i instalacji odbiorczych on-line przez cała dobę oraz zdalne sterowanie parametrami urządzeń w węźle.

Dzięki zastosowaniu automatyki pogodowej, Tauron Ciepło może dostarczać ciepło sieciowe swoim klientom przez cały rok. Oznacza to, że gdy temperatura spada poniżej określonego poziomu, węzeł cieplny włącza się i uruchamia dopływ ciepła do budynku, a gdy temperatura wzrasta, dopływ ciepła zostaje automatycznie wstrzymany. Temperaturę graniczną, która powoduje uruchomienie dostaw ciepła, zawsze określa klient w zależności od swoich preferencji i potrzeb.

Spółka zwraca uwagę, że ciepło sieciowe jest czyste i bezpieczne dla środowiska, ponieważ jest produkowane w elektrociepłowniach, które spełniają rygorystyczne normy emisyjne i są one bezwzględnie przestrzegane oraz kontrolowane przez całoroczny, całodobowy monitoring.

Z roku na rok Tauron Ciepło realizuje kolejne inwestycje przyłączeniowe do systemu ciepłowniczego zarówno nowobudowanych budynków mieszkalnych i komercyjnych jak i budynków już istniejących (w ramach likwidacji niskiej emisji). Z ciepła sieciowego TAURON Ciepło korzystają mieszkańcy większości nowopowstałych osiedli mieszkaniowych m.in. osiedla Francuska Park, Nowe Tysiąclecie, Dębowe Tarasy, a także np. salony samochodowe, biurowce i kompleksy biurowe. Niebawem do grona klientów spółki dołączą użytkownicy biurowców Silesia Business Park, biurowca KTW, hotel Diament w Katowicach, basen miejski i hala sportowa w Katowicach, a także mieszkańcy osiedli mieszkaniowych np. nowobudowanego osiedla Twoja Dolna Trzy Stawy, kolejnych budynków kompleksu 4 Wieże, osiedla Murapol Nowy Bażantów.

CIRE.PL