PSG: Praca gazownika to codzienna służba w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Polski (WIDEO)

27 grudnia 2022, 11:15 Alert

Polska Spółka Gazownictwa (PSG) zaprezentowała nowy spot wizerunkowy, w którym podkreśla, że praca gazownika to codzienna służba w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Polski.

Sieć dystrybucyjna gazu. Fot. PSG
Sieć dystrybucyjna gazu. Fot. PSG

– Ten spot powstał w roku, w którym cały świat zdaje różne egzaminy. Pracownicy Polskiej Spółki Gazownictwa zdają praktycznie codziennie egzamin z niezawodnego i bezpiecznego transportu paliw gazowych. Chcieliśmy pokazać, że dbałość o bezpieczeństwo Polaków jest również bardzo ważną częścią zadań realizowanych przez nich każdego – powiedział Robert Więckowski, prezes Polskiej Spółki Gazownictwa.

– Spot opowiada historię jednego z pracowników Pogotowia Gazowego, który ramię w ramię z policjantami i strażakami walczy o przywrócenie dostaw paliwa gazowego mieszkańcom. Chcieliśmy również pokazać, że praca w Pogotowiu Gazowym to służba, a nasi pracownicy czasami muszą zrezygnować z bardzo ważnych chwil rodzinnych, aby być tam, gdzie Polacy nas potrzebują – dodał Jakub Kowalski, członek zarządu PSG ds. operacyjnych.

PSG podkreśla, że pracownicy Pogotowia Gazowego dbają o bezpieczeństwo Polaków na terenie całego kraju 365 dni w roku, 24 godziny na dobę. W przypadku awarii instalacji gazowych czy wyczucia gazu, Polska Spółka Gazownictwa prosi o kontakt na całodobowy numer alarmowy 992.

Polska Spółka Gazownictwa/Jędrzej Stachura

Jakóbik: Gazownicy listy piszą, ale bez paniki (FELIETON)