PSG inwestuje w gazyfikację Osowca

28 sierpnia 2023, 15:00 Alert

Polska Spółka Gazownictwa (PSG) rozpoczęła kolejną inwestycję na terenie miasta Osowiec w gminie Żabia Wola. Wybuduje blisko 6 km sieci gazowej.

Gazociągi. Źródło: freepik
Gazociągi. Źródło: freepik

W wydarzeniu rozpoczynającym kolejny etap inwestycji wzięli udział m.in. prezes PSG Robert Więckowski oraz członkowie zarządu: Marian Żołyniak i Piotr Staroń.

– Polska Spółka Gazownictwa jest jedną z pierwszych firm, które odwiedziłam w ramach mojego projektu „Firma przyjazna rodzinie”. Cieszę się, że pracodawca, który dba o swoich pracowników i ich rodziny, prowadzi też takie inwestycje, które pozwalają rozwijać się małym miastom i wsiom, a co za tym idzie gwarantują komfort życia rodzinom mieszkającym na tych terenach – powiedziała Barbara Socha, podsekretarz stanu w ministerstwie rodziny i polityki społecznej.

Spółka zainwestuje w ten etap ponad 800 tys. zł. Po ukończeniu, dostęp do błękitnego paliwa będą mieli zapewnieni prawie wszyscy mieszkańcy Osowca, czyli ok. kilkuset odbiorców – czytamy w komunikacie.

– Naszą aspiracją jest, żeby jak najwięcej Polaków miało dostęp do błękitnego paliwa. Zgazyfikowane tereny rozwijają się dużo szybciej. Jest to zachęta nie tylko dla inwestorów, ale także dla mieszkańców, którzy chętniej przeprowadzają się w takie miejsca. Gaz ziemny jest nie tylko najbardziej ekologicznym paliwem kopalnym, ale także przekłada się na komfort użytkowania i oszczędności osób, które z niego korzystają – dodał Robert Więckowski, prezes Polskiej Spółki Gazownictwa.

Obecnie w gminie Żabia Wola Polska Spółka Gazownictwa realizuje także zadania związane z gazyfikacją m.in. miejscowości: Zaręby, Ciepłe, Jastrzębnik i Słubica. Łącznie w ramach tych inwestycji powstanie blisko 17 km sieci gazowej.

Polska Spółka Gazownictwa / Jędrzej Stachura

PSG zakończyła gazyfikację gminy Rzeczniów