Nie żyje kolejny rosyjski dyrektor powiązany z Gazpromem

6 lipca 2022, 11:30 Alert

Dyrektor Astra-Shipping Jurij Woronow został znaleziony martwy na terenie swojej posiadłości pod Petersburgiem. Firma logistyczna jest powiązana z Gazpromem, z którym łączy ją kilka kontraktów.

Dotychczasowa siedziba Gazpromu w Moskwie fot. Gazprom
Dotychczasowa siedziba Gazpromu w Moskwie fot. Gazprom

Według informacji The Independent, Rosjanin zmarł od rany postrzałowej głowy. Woronow był założycielem i dyrektorem generalnym firmy transportowo-logistycznej Astra-Shipping, która współpracuje z Gazpromem na Arktyce.

Media rosyjskie podają, że narzędzie zbrodni zostało znalezione na podwórku posiadłości Rosjanina, a na dnie basenu leżało kilka łusek. Żona Woronowa utrzymuje, że miał on problemy z alkoholem.

Śmierć dyrektora Astra-Shipping to szósta zbrodnia z Gazpromem w tle w tym roku. Od 30 stycznia 2022 roku media informowały o kolejnych morderstwach. W wyniku tego czynu śmierć ponieśli m.in. szef służby transportowej Gazprom Invest Leonid Shulman, zastępca dyrektora generalnego Gazpromu Aleksandr Tyulakow, rosyjski miliarder Mikhail Watford, dyrektor Novateku Sergey Protosenya i wiceprezes Gazprombanku Władysław Awajew.

The Independent/Jędrzej Stachura

Gazprom może postawić ultimatum rublowe na rynku LNG i przy okazji wyciąć konkurencję