AlertBezpieczeństwo

Rosja insynuuje konflikty i protesty, aby skłócić Zachód

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin. Fot.: Kremlin

Niemieckie media WDR, NDR i “Süddeutsche Zeitung”, we współpracy z dziennikarzami skandynawskimi, dotarły do dokumentów opisujących operacje rosyjskie, które miały pogorszyć relacje Ukrainy, Unii Europejskiej i NATO z Turcją.


Rosjanie organizują fałszywe protesty, za które częściowo płacą, aby później rozprzestrzeniać je w tureckich mediach oraz sieciach społecznościowych. Chodzi tu np. o mniemane pogróżki Ukraińców, którzy nie zgadzają się na pobyt turystyczny Rosjan w Turcji.

– Operacje, mające podsycać konflikty i spory wewnątrz NATO są w rzeczywistości (..) kierowane przez Moskwę. Celem rzekomych antytureckich lub antymuzułmańskich protestów rzekomych Ukraińców jest najwyraźniej przekonanie prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana do zmniejszenia wsparcia na rzecz Ukrainy i uniemożliwienie Szwecji przystąpienia do NATO. (…) I w ten sposób podkreślić “destrukcyjny nazistowski charakter” społeczeństwa ukraińskiego pod przywództwem Żeleńskiego – podaje niemiecki dziennik telewizyjny Tagesschau.

Według wyżej wymienionych mediów, Rosjanie mieli wpływ na Rasmusa Paludana w Szwecji, który spalił Koran przed turecką ambasadą w Sztokholmie.

Źródłem przecieku dokumentów opisujących cele akcji rosyjskich w Europie jest londyński “Dossier Center”, ośrodek badawczy, finansowany przez krytyka Kremla Michaiła Chodorkowskiego.

Tagesschau / WDR / NDR / Aleksandra Fedorska

Bruksela zapowiada sankcje na chińskie firmy wspierające rosyjską machinę wojenną


Powiązane artykuły

Groźne słowa dowódcy NATO w Europie. Padła data wojny światowej

Naczelny dowódca sił NATO w Europie, gen. Alexus Grynkewich uważa, że USA i Unia Europejska mają półtora roku na przygotowanie...

Producent autobusów zeroemisyjnych wyszedł nad kreskę. Po 2 latach

Solaris Bus & Coach, znany producent miejskich autobusów, głównie zero i niskoemisyjnych oraz trolejbusów po dwóch latach strat wyszedł nad...

Umowa Mercosur dzieli branżę winiarską. Obawy też w Polsce

Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. Mimo protestów europejskich rolników, duńska prezydencja chce ją sfinalizować do końca roku. Otwarcie europejskich...

Udostępnij:

Facebook X X X