Ruszają kolejne Platynowe Megawaty

28 marca 2022, 15:15 Alert

28 marca ruszyła kolejna edycja konkursu Platynowe Megawaty. Dziennikarze będą mogli po raz ósmy zgłosić teksty do walki o nagrodę przyznawaną za wartość merytoryczną oraz atrakcyjność ich tekstu.

Konkurs dla mediów Platynowe Megawaty 2020 fot.TGE

Organizowany przez TGE Konkurs to do tej pory 7 edycji, 24 nagrodzone osoby, 34 przyznane nagrody
i wyróżnienia, 149 zgłoszeń i aż 347 nadesłanych materiałów! I o ile liczby świadczące o zainteresowaniu plebiscytem rosną, o tyle sama jego idea pozostaje niezmienna od 2014 r. – promocja rzetelnego dziennikarstwa traktującego o szeroko rozumianej energetyce, rozwijanie debaty publicznej oraz edukacja mediów.

– W czasach tak dynamicznych zawirowań geopolitycznych, w jakich przyszło nam dziś żyć, wiarygodna informacja przekazywana przez media jest na wagę złota. Tematy związane z energetyką są szczególnie narażone na wypaczenia i stanowią pole do wojny informacyjnej. Dlatego z największą przyjemnością Ministerstwo Klimatu i Środowiska objęło patronatem wydarzenie promujące najwyższe standardy dziennikarskie w branży energetycznej – podkreśla Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska.

Szczegóły konkursu zorganizowanego przez Towarową Giełdę Energii znajdują się na stronie www.tge.pl w zakładce Konkurs Platynowe Megawaty, a dodatkowych informacji udziela Biuro Prasowe TGE pod adresem press@tge.pl. Serdecznie zapraszamy do udziału w plebiscycie.

Towarowa Giełda Energii/Wojciech Jakóbik