RWE otrzymało pozwolenie środowiskowe na budowę offshore w Polsce

15 grudnia 2021, 09:00 Alert
Morskie farmy wiatrowe. Fot.: WindEurope
Morskie farmy wiatrowe. Fot.: WindEurope

RWE Renewables otrzymało pozwolenie środowiskowe, które przybliża firmę do budowy pierwszej morskiej farmy wiatrowej w Polsce. F.E.W. Baltic II o mocy 350 MW ma powstać na polskim Bałtyku, w pobliżu Ustki.

RWE otrzymało pozytywną decyzję Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Szczecinie. Oznacza ona, że prace budowlane mogą się rozpocząć już w 2024 roku. Farma wiatrowa będzie w stanie wyprodukować wystarczającą ilość zielonej energii elektrycznej, aby zaspokoić zapotrzebowanie ok. 350 tys. polskich gospodarstw domowych.

RWE podkreśla, że zamierza przyczynić się do rozwoju lokalnej gospodarki poprzez budowę centrum operacyjno-serwisowego w Porcie Ustka, tworząc nawet 50 nowych miejsc pracy. W ubiegłym tygodniu została podpisana odpowiednia umowa dzierżawy działki. Według planów, budowa zakończy się w 2025 roku a eksploatacja potrwa kolejne 25-30 lat.

Projekt F.E.W. Baltic II ma wzmocnić lokalną gospodarkę, a także przyspieszyć transformację energetyczną w Polsce. RWE cały czas dywersyfikuje swój portfel odnawialnych źródeł energii, inwestując w projekty fotowoltaiczne w Polsce – czytamy w komunikacie.

Energy Global/Jędrzej Stachura

Grzegorowski: Polscy dostawcy usług offshore staną się graczami globalnymi (ROZMOWA)