Rząd przygotowuje rekompensaty wzrostu cen energii dla najuboższych i analizuje zasięg wsparcia

12 października 2021, 09:45 Alert
energia elektryczna energetyka żarówka fot. Pixabay
Żarówki. Fot. Pixabay

Wydział komunikacji medialnej ministerstwa klimatu i środowiska poinformował, że minister Michał Kurtyka zwrócił się o dalsze, pilne prace wokół projektu przepisów o wsparciu najuboższych odbiorców prądu. Zasięg wsparcia jest obecnie analizowany pod kątem grup społecznych, dochodowych oraz liczby osób w gospodarstwie domowym. Chodzi o rekompensaty wzrostu cen energii, który jest ostatnio coraz większy.

– Projekt jest na etapie wpisu do wykazu prac legislacyjnych i programowych rządu – mając na uwadze obecną sytuację rynkową minister klimatu i środowiska zwrócił się o jego pilne kontynuowanie – poinformował wydział komunikacji medialnej.

– Zespół analizuje aktualną sytuację na rynkach energii w całej Europie, która ze względu na swoją dynamikę musi być odzwierciedlona w projekcie regulacji – czytamy.

W ubiegłym tygodniu minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka powiedział, że przyznanie wsparcia dla najuboższych odbiorców prądu będzie zależało m.in. od dochodów, liczby domowników, a także stanu budynku. Dodał wówczas, że prace nad rozwiązaniami prawnymi w tej spawie są na finiszu.

Zasięg wsparcia jest obecnie analizowany pod kątem grup społecznych, dochodowych oraz liczby osób w gospodarstwie domowym.

Ministerstwo klimatu i środowiska/Jędrzej Stachura

Kostka: Nowelizacja ustawy o rynku mocy świadczy o chęci nadążania za Europą