Taylor Swift szaleje w prywatnym odrzutowcu, za co spadła na nią krytyka

6 sierpnia 2022, 07:00 Alert

Znana piosenkarka bije rekordy podróży prywatnym samolotem, za co krytykuje ją cały świat. Rejsy w powietrzu są jednym z głównych powodów nadmiernej emisji dwutlenku węgla, metanu i ozonu, a Taylor Swift wyemitowała ich 1 184,8 razy więcej niż rocznie przeciętna osoba.

Taylor Swift. Źródło: Wikicommons
Taylor Swift. Źródło: Wikicommons

Celebryci a kryzys klimatyczny

Prywatny samolot Taylor Swift odbył 170 lotów w okresie od stycznia do 19 lipca, jak podaje firma marketingowa Yard. Piosenkarce zarzuca się znaczące zanieczyszczenie atmosfery, biorąc pod uwagę, że podróże samolotami są jednym z największych szkodników dla klimatu.

Samolot podczas lotu emituje do atmosfery około 235 kilogramów dwutlenku węgla na osobę. To dane dla średniodystansowego rejsu. Na profilu CelebJets na Twitterze, piosenkarka znalazła się na pierwszym miejscu, jeżeli chodzi o ilość wykonanych podróży prywatnym samolotem. Prowadzący profil obserwują celebrytów i użytkowanie przez nich samolotów. Według szacunków, Swift wyemitowała około 8 293,54 ton węgla, czyli 1 184,8 razy więcej niż emisja przeciętnej osoby wyprodukowana w ciągu roku.

Rzecznik prasowy piosenkarki podkreśla, że prywatny samolot jest użytkowany również przez inne osoby ze środowiska Swift i przekonuje, że sama celebrytka nie odbyła tylu podróży osobiście.

Twitter/BuzzFeedNews/Noizz/Maria Andrzejewska

Już nie muzyka jest najgorszą rzeczą od Coldplay. Ten zespół jest oskarżany o greenwashing