Sasin: Nawet jeśli będą podwyżki cen energii, to polskie rodziny nie zapłacą więcej

20 grudnia 2019, 08:30 Energetyka
Żarówki. Fot. Pixabay
Żarówki. Fot. Pixabay

Niewielki wzrost cen energii zostanie zrekompensowany z budżetu państwa. Jeśli nawet będą niewielkie podwyżki cen energii, to polskie rodziny nie zapłacą więcej – powiedział minister aktywów państwowych Jacek Sasin w audycji Sygnały Dnia w Radiowej Jedynce.

Sasin o cenach energii

– Mamy informację szefa Urzędu Regulacji Energetyki, który ustalił, że wzrost cen energii będzie nie większy niż 12 procent. Daje to wzrost o niecałe 9 złotych miesięcznie. Niewielki wzrost cen energii zostanie zrekompensowany z budżetu państwa – mówił wicepremier.

– Nie sprawdziły się strachy ze strony opozycji, która groziła znacznie większą skalą podwyżek cen energii. Jeśli nawet będą niewielkie podwyżki cen energii, to polskie rodziny nie zapłacą więcej. My słowa dotrzymujemy. Zostanie prawnie przyjęte rozwiązanie, które zrekompensuje rodzinom te dodatkowe pieniądze, które trzeba będzie zapłacić – zapewnił Sasin na antenie Radiowej Jedynki.

Odniósł się on też do kwestii zmian personalnych w spółkach państwowych. – Nie ma żadnych czystek w spółkach Skarbu Państwa, jeśli są roszady kadrowe to są one zupełnie rutynowe i normalne. Nie ma absolutnie tego, co próbowano zapowiadać w związku z planami powołania Ministerstwa Aktywów Państwowych. Chodziło o to, żeby stworzyć jednolity standard nadzoru nad mieniem Skarbu Państwa i dużo bardziej efektywnie zarządzać tymi aktywami, które państwo posiada – podkreślił Jacek Sasin.

Radiowa Jedynka/BiznesAlert.pl

Sawicki: Czy rząd znów zamrozi ceny energii?