Sasin: W MAP powstanie specjalny zespół sprawdzający

16 stycznia 2020, 12:30 Alert
Jacek Sasin MAP nagroda
Źródło: upload.wikimedia.org

Ministerstwo Aktywów Państwowych powoła specjalny zespół do przeglądu prawa do nadzoru państwa nad spółkami Skarbu Państwa – powiedział wicepremier Jacek Sasin.

Wybitni prawnicy i specjaliści

– W resorcie aktywów państwowych powstanie specjalny zespół, który dokona przeglądu prawa konstytuującego nadzór państwa nad spółkami Skarbu Państwa – zapowiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. W skład tego zespołu wejdą wybitni prawnicy i specjaliści – dodał. Szef resortu aktywów państwowych mówił też o konsolidacji Orlenu i Lotosu w jeden organizm, który – jak ocenił – będzie mógł lepiej konkurować na międzynarodowym rynku – informuje PAP.

– Nie ma sensu, aby te spółki działały obok siebie – mówił. Dodał, że jego ambicją jest stworzenie międzynarodowych czempionów, które będą mogły konkurować na rynku europejskim. Wskazał, że konsolidacje spółek SP pozwalają redukować koszty działania tych spółek, a także zwiększają ich zdolności inwestycyjne. – Są również korzystne dla Polaków poprzez poprawę jakości usług i poszerzenie oferty – zaznaczył.

Na pytanie o rekompensaty za podwyżki cen energii elektrycznej odpowiedział, że mają być one dla niemal wszystkich, jednak dlatego, że Polska jest ograniczona regulacjami unijnymi dotyczącymi niedozwolonej pomocy publicznej dla firm energetycznych, powszechność tych rekompensat nie może być całkowita.

Polska Agencja Prasowa/Jędrzej Stachura

https://biznesalert.pl/jacek-sasin-energia-map-ministerstwo-klimatu-energetyka/