Siemoniak: Polska docenia współpracę z mongolskimi żołnierzami

5 marca 2015, 12:01 Bezpieczeństwo
Tomasz Siemoniak

– Jesteśmy otwarci na różne formy współpracy, szczególnie w obszarach związanych z bezpieczeństwem i obronnością. Dostrzegamy rolę Mongolii oraz jej osiągnięcia –powiedział wicepremier i szef MON podczas spotkania z wiceministrem obrony Mongolii, gen. dyw. Zagdsurenem Boldbaatarem.

W środę w siedzibie Ministerstwa Obrony Narodowej odbyły się rozmowy delegacji Polski i Mongolii. Podczas rozmów Siemoniak podkreślił, że Polska jest zainteresowana dalszą, intensywną współpracą z Mongolią. Rozmawiając o edukacji wojskowej minister powiedział, że Akademia Obrony Narodowej jest otwarta na kolejne edycje szkoleń dla mongolskich żołnierzy.

Ministrowie rozmawiali także o doświadczeniach wynikających z modernizacji armii, współpracy z przemysłem obronnym i reformie systemu dowodzenia i kierowania SZ RP.

Generał dywizji Zagdsuren Boldbaatar włada językiem polskim. Jest absolwentem jednej z najstarszych uczelni wojskowych w Polsce – Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii im. gen. J. Bema w Toruniu.

Źródło: Minister Obrony Narodowej