Premier Morawiecki i szef CDU Armin Laschet rozmawiali w Warszawie o bezpieczeństwie energetycznym

2 sierpnia 2021, 06:45 Alert

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Warszawie z Arminem Laschetem, premierem Nadrenii Północnej-Westfalii i kandydatem na kanclerza z ramienia CDU. Głównym powodem spotkania były uroczystości związane z 77. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, jednak jednym z tematów była energetyka.

Armin Laschet i Mateusz Morawiecki. Fot. Twitter KPRM
Armin Laschet i Mateusz Morawiecki. Fot. Twitter KPRM

Spotkanie Morawiecki-Laschet

– W symboliczny dzień 1 sierpnia, spotkałem się z premierem Nadrenii Północnej-Westfalii, przewodniczącym CDU Arminem Laschetem, który weźmie udział w uroczystościach upamiętniających Powstanie Warszawskie – napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. Dodał on, że w trakcie rozmowy poruszone zostały „bieżące zagadnienia międzynarodowe, w tym kwestie bezpieczeństwa energetycznego Europy”. Z kolei ambasador Niemiec w Polsce Arndt Freytag von Loringhoven poinformował na Twitterze, że wraz z Arminem Laschetem złożyli wieńce pod pomnikiem Powstania Warszawskiego.

W Niemczech trwa gorący okres przedwyborczy, którego finał nadejdzie 26 września, kiedy odbędą się wybory do Bundestagu i parlamentów w szeregu krajów związkowych. Armin Laschet jest jednym z faworytów do objęcia stanowiska kanclerza Niemiec, po zapowiadanym przez Angelę Merkel odejściu z polityki po końcu tej kadencji. O poglądach Lascheta na energetykę i politykę klimatyczną pisaliśmy tutaj.

Michał Perzyński