Energa Obrót wprowadza usługę kalkulacji śladu węglowego dla firm

7 maja 2024, 12:30 Alert

Energa Obrot w ramach swojej strategii zgodnej z dyrektywami Unii Europejskiej dotyczącymi redukcji emisji gazów cieplarnianych, wprowadza innowacyjną usługę kalkulacji śladu węglowego dla klientów biznesowych. Od tego roku przedsiębiorstwa zobowiązane są do raportowania swoich emisji gazów cieplarnianych, a Energa Obrot staje na wysokości zadania, oferując kompleksowe rozwiązania wspierające firmy w redukcji emisji – czytamy w komunikacie spółki.

Siedziba Energi - Olivia Gate Źródło: Energa
Siedziba Energi - Olivia Gate Źródło: Energa

Klient korzystający z tej usługi otrzyma szczegółowy raport dotyczący emisji siedmiu gazów cieplarnianych, przeliczanych na ekwiwalent CO2, związanych z prowadzoną przez niego działalnością. Usługa nie ogranicza się jednak tylko do diagnozy – wraz z raportem klient otrzymuje propozycję konkretnych działań redukcyjnych, takich jak budowa instalacji OZE, termomodernizacja, odzyskiwanie energii czy modernizacja sprzętu.

– To usługa doradcza, pozwalająca krok po kroku wskazać, jak zredukować w organizacjach ich emisję. Nasze rozwiązanie nie tylko pomaga firmom prowadzić biznes oparty na wartościach proekologicznych, ale również wspomaga proces transformacji energetycznej naszych klientów – wyjaśnia Aleksander Chołodnicki.

Proces kalkulacji śladu węglowego opiera się na identyfikacji źródeł emisji w ramach trzech zakresów, obejmujących zarówno emisje bezpośrednie związane z wytwarzaniem energii, jak i pośrednie związane z zakupioną energią elektryczną oraz funkcjonowaniem organizacji. Metodyka oparta jest na protokole GHG, zapewniając kompleksowe i znormalizowane ramy dla pomiaru, zarządzania i raportowania śladu węglowego.

Energa Obrot, będąca częścią Grupy ORLEN, kładzie duży nacisk na rozwój zielonych technologii i usług. Oferując usługę kalkulacji śladu węglowego, spółka nie tylko pomaga firmom w redukcji emisji, ale również wspiera proces transformacji energetycznej jej klientów.

Z rosnącym zapotrzebowaniem na działania proekologiczne i zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju, oferta Energi Obrot stanowi odpowiedź na współczesne wyzwania cywilizacyjne, przyczyniając się jednocześnie do realizacji celów zielonej transformacji.

Energa w 2023 roku sprzedała rekordową ilość zielonej energii elektrycznej