Żydak: Strategia energetyczna? Po wyborach i powinna stawiać na atom

7 sierpnia 2019, 07:30 Atom
atom energetyką jądrowa
fot. Pixabay

Rząd wciąż nie przyjął oficjalnie projektu Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku. Dr inż. Przemysław Żydak twierdzi, że być może temat należałoby rozstrzygnąć dopiero po wyborach.

Nasz rozmówca zastrzegł, że możliwości finansowe spółek energetycznych są ograniczone i nie mogą realizować rozwoju energetyki we wszystkich kierunkach naraz. Z tego względu należy wybrać kierunek rozwoju energetyki. – Nie warto jednak tuż przed wyborami parlamentarnymi rozstrzygać tej kwestii. Niech nowy rząd przesądzi po wyborach. Widać, że strategia energetyczna jest jeszcze przedmiotem dyskusji szczególnie w zakresie udziału odnawialnych źródeł energii i energetyki rozproszonej – wskazuje rozmówca BiznesAlert.pl.

Jego zdaniem najlepsze rozwiązanie dające redukcję emisji CO2 i stabilną moc w podstawie systemu elektroenergetycznego to energetyka jądrowa. – Potrzebny jest jednak racjonalny miks energetyczny uwzględniający wszystkie dostępne źródła, tak dobrane, aby korzystać z ich walorów a unikać wad – ostrzega dr Żydak.

Strategia energetyczna jednak czeka na KPEiK