Szwankowski: Połączenie gazu i energii oznacza optymalizację kosztów

3 marca 2014, 15:48 Energetyka

Spółka PKP Energetyka, jedna z sześciu czołowych polskich firm oferujących sprzedaż i dystrybucję energii elektrycznej, podpisała z Polską Spółką Gazownictwa umowę w zakresie dystrybucji gazu. Porozumienie jest kolejnym krokiem zbliżającym spółkę do uruchomienia sprzedaży tego surowca.

– Nasza oferta będzie konkurencyjna i atrakcyjna dla rynku, zarówno pod względem cenowym, jak i formalno-prawnym – zapowiada Wojciech Szwankowski – członek zarządu PKP Energetyka SA.

Pierwszym etapem formalnych przygotowań spółki do rozpoczęcia obrotu gazem było uzyskanie koncesji obrotu paliwami gazowymi od Urzędu Regulacji Energetyki w październiku 2013 roku. Kolejny krok obejmował podpisanie umowy przesyłowej z Operatorem Systemu Przemysłowego (OSP Gaz System).

– Połączenie gazu i energii w jednym pakiecie pozwoli wyjść naprzeciw jednej z najważniejszych potrzeb klientów, czyli optymalizacji kosztów przeznaczanych na te media mówi dalej Wojciech Szwankowski.  – Wierzymy, że nowa oferta zostanie dobrze przyjęta przez rynek, gdyż wśród naszych obecnych klientów jest wiele przedsiębiorstw korzystających z błękitnego paliwa, a ponadto pozwoli spółce pozyskać wiele nowych kontraktów i umocnić swoją pozycję na rynku niekolejowym.

Według Szwankowskiego w najbliższych miesiącach uruchomiona zostanie sprzedaż dla naszych klientów. – Aktualnie jesteśmy bowiem na ostatnim etapie przed startem oferty, czyli zatwierdzeniu taryfy przez Urząd Regulacji Energetyki. Po akceptacji będziemy w pełni gotowi pod względem formalno-prawnym do rozpoczęcia sprzedaży – kończy Szwankowski