Tauron będzie operatorem stacji ładowania w kolejnych miastach na Śląsku

6 sierpnia 2021, 12:15 Alert
EV elektromobilność fot. Pixabay
fot. Pixabay

Urząd Regulacji Energetyki (URE) poinformował, że Tauron będzie operatorem ogólnodostępnych stacji ładowania oraz dostawcą usług ładowania aut elektrycznych w kolejnych pięciu miastach woj. śląskiego, a także w Opolu. Operatorem w Radomiu będzie PGE Obrót.


– Obserwujemy, że Śląsk może stać się jednym z bardziej rozwiniętych elektromobilnie regionów w Polsce, pod względem rozbudowanej infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych i tankowania CNG/LNG – podaje URE.

PGE Obrót została wyznaczona przez URE do pełnienia funkcji operatora w Radomiu, natomiast spółki Tauron Sprzedaż i Tauron Sprzedaż GZE – w Opolu, Bytomiu, Tychach, Dąbrowie Górniczej, Rybniku i Zabrzu. Wcześniej w woj. śląskim wyznaczono już operatora dla Sosnowca, Gliwic i Częstochowy.

Polska Agencja Prasowa podkreśla, że wyznaczony przez prezesa URE operator jest odpowiedzialny za budowę, zarządzanie, bezpieczeństwo funkcjonowania, eksploatację, konserwację i remonty ogólnodostępnej stacji ładowania. Musi też zapewnić, by w takiej stacji prowadził działalność co najmniej jeden dostawca usługi ładowania.

Polska Agencja Prasowa/Jędrzej Stachura

Wiśniewski: Samochody elektryczne zdominują przyszłość. Wodór będzie uzupełnieniem (ROZMOWA)