Tauron obniża ceny energii na stacjach ładowania samochodów elektrycznych

4 maja 2020, 10:30 Alert
tauron elektromobilnosc
fot.. Tauron

Tauron Dystrybucja Serwis, operator stacji ładowania pojazdów elektrycznych, obniża ceny energii na stacjach AC. Nowa taryfa będzie niższa o blisko 25 procent, a stawka od pierwszego maja wyniesie 1,21 zł za kilowatogodzinę – informuje spółka.

Największe zagęszczenie punktów w Polsce

Tauron poinformował, że w Katowicach uruchomione zostały kolejne 22 punkty ładowania w 10 lokalizacjach. Doliczając do tego wcześniej wybudowane stacje, w mieście przypada aż jeden punkt ładowania na 1,9 km2. To największe zagęszczenie takiej infrastruktury w kraju.

Spółka zaznacza, że Katowice są pierwszym polskim miastem, które wypełniło zapisy ustawy o elektromobilności. W stolicy Górnego Śląska działa już 115 punktów ładowania, a 86 z nich zbudował Tauron. Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych przewiduje, że w gminach, których liczba mieszkańców wynosi ponad 150 000, ale nie przekracza 300 000, liczba punktów ładowania do końca 2020 roku ma wynieść 100. Oznacza to, że Katowice wypełniły ustawowy obowiązek.

– Wiele wskazuje na to, że będzie przybywać samochodów o napędzie elektrycznym. Kierowcy tych pojazdów powinni mieć zapewniony powszechny dostęp do stacji ładowania w przestrzeni miejskiej. Decyduje o tym liczba stacji ładowania. Teraz jest to możliwe w Katowicach – podkreśla Michał Koszałka, prezes zarządu Tauron Dystrybucja Serwis S.A.

Tauron/Jędrzej Stachura

Tauron ograniczy pracę kopalni przez koronawirusa