Tauron opublikował e-book z praktycznymi radami dotyczącymi wymiany ogrzewania

25 kwietnia 2022, 07:00 Alert
Tauron. Fot. Jędrzej Stachura
Tauron. Fot. Jędrzej Stachura

Z okazji Światowego Dnia Ziemi, Tauron opublikował e-book, z poradami dotyczącymi wymiany ogrzewania na bardziej ekologiczne. Z badań Taurona wynika, iż ponad 60 procent mieszkańców domów wskazuje kwestie ekologiczne, jako główny powód wymiany źródła ciepła.

Rady Taurona przy wymianie ogrzewania

– Świadomość konsumentów dotycząca wpływu sposobu funkcjonowania każdego z gospodarstw domowych na najbliższe otoczenie, w tym na jakość powietrza systematycznie rośnie. W ramach Zielonego Zwrotu TAURONA wspieramy ekologiczne decyzje konsumentów między innymi poprzez nowy program dofinansowania do wymiany ogrzewania na efektywniejsze i bardziej przyjazne środowisku – mówi Paweł Szczeszek, prezes Grupy Tauron.

Podejmowane działania firmy, wpisują się w Zielony Zwrot Taurona, który ma na celu promować inwestycje ekologiczne.

– Tylko w tym roku chcemy wymienić instalacje grzewcze w blisko 1000 gospodarstw domowych na południu Polski.- Konsumenci, którzy zdecydują się na wymianę ogrzewania w ramach programu „Ogrzej się z Tauronem” mogą otrzymać nawet 4200 zł dofinansowania do wymiany ogrzewania. O dofinansowanie mogą ubiegać się osoby, które wymienią stare ogrzewanie na bardziej ekologiczne takie jak m.in. pompa ciepła lub kocioł gazowy – mówi Rafał Soja, prezes Tauron Sprzedaż.

Udział w programie Tauroan oraz uzyskanie dofinansowania nie wyklucza możliwości pozyskania dopłat z innych źródeł, takich jak np. „Czyste Powietrze”

Bezpłatny e-book, w którym eksperci przygotowali szereg praktycznych wskazówek, a temat całego procesu wymiany ogrzewania na bardziej ekologiczne dostępny jest na stronie tauron.pl/dofinansowanie.

Tauron/BiznesAlert.pl