Tauron rozpoczął budowę książki popytu na pięcioletnie obligacje

23 października 2020, 18:00 Alert

Tauron rozpoczął budowę książki popytu na pięcioletnie obligacje, których wartość nominalna może wynieść około miliard złotych. Ich marża może wynieść 125-135 pb – wynika z rozmów PAP Biznes z osobami zbliżonymi do transakcji.

fot. Maciej Dorosiński

Książka popytu

Polska Agencja Prasowa (PAP) podaje, że według źródeł rynkowych, Tauron rozpoczął budowę książki popytu na pięcio lub siedmioletnie obligacje przy oczekiwanej przez koncern marży 130-160 pb. Po sygnałach rynkowych została podjęta decyzja, że będą to pięcioletnie obligacje i marża wyniesie 125-135 pb.

Łączny zgłaszany popyt przekracza już miliard złotych. Decyzja o parametrach emisji obligacji Tauronu ma zapaść w piątek.

Na początku października spółka poinformowała o rozpoczęciu przygotowań do emisji obligacji, której wartość nominalna może wynieść około miliard złotych. Koncern zawarł umowę ramową z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) określającą zasady współpracy przy możliwym nabyciu obligacji.

Tauron podał wówczas, że środki z emisji obligacji będą wspierały realizację transformacji energetycznej grupy, w tym zwiększenie udziału źródeł nisko i zeroemisyjnych w jego strukturze wytwórczej.

W perspektywie 2030 roku Tauron chce produkować ponad 65 procent energii ze źródeł nisko i zeroemisyjnych, przy jednoczesnym ograniczeniu emisyjności o połowę. Decyzja o ostatecznej wartości emisji ma zostać podjęta przez Tauron w trakcie budowy książki popytu – czytamy w informacji PAP.

Polska Agencja Prasowa/Jędrzej Stachura

Tauron podpisał umowę ramową z EBOiR ws. obligacji