Tauron posprzątał brzeg jeziora przy Elektrowni Wodnej Lubachów

17 maja 2021, 19:00 Alert
Elektrownia Wodna Lubachów fot. Tauron
Elektrownia Wodna Lubachów fot. Tauron

Tauron i stowarzyszanie „Czysty Wałbrzych” posprzątały brzeg Jeziora Bystrzyckiego przy Elektrowni Wodnej Lubachów. Ochotnicy zebrali pół tony śmieci.

Wielkie sprzątanie

– Na co dzień odławiamy tony śmieci za pomocą urządzeń zainstalowanych na ciekach wodnych województw dolnośląskiego, opolskiego i małopolskiego. Postronny obserwator widzi najczęściej śmieci, które zatrzymują się na obiektach hydrotechnicznych, stanowiących przeszkodę. Problem jednak zaczyna się dużo wcześniej. Śmieci są wciąż wrzucane do wody niosąc z sobą zagrożenie dla środowiska – wyjaśnia Monika Meinhart–Burzyńska, rzecznik prasowy Tauron Ekoenergia.

Tauron organizował już sprzątanie brzegów m.in. zalewu Pilchowickiego, gdzie każdorazowo zbierano nie mniej niż 300 studwudziestolitrowych worków śmieci. Podczas społecznej akcji sprzątania Jeziora Leśniańskiego pracownicy zebrali 110 worków śmieci – informuje Tauron.

Od stycznia do kwietnia tego roku Tauron Ekoenergia przeznaczył 40 000 zł na zbieranie z wody śmieci i ich utylizację. Nowe śmieci uniemożliwiają doprowadzenie do porządku brzegów i tafli wody.

Tauron/Jędrzej Stachura

PGE wybuduje drugą linię instalacji termicznego przetwarzania odpadów w Rzeszowie