Tchórzewski dla Parkietu: Nie rozmawiałem z premierem o zmianie nadzoru nad energetyką

16 stycznia 2018, 06:45 Alert

Do poniedziałkowej informacji radia RMF jakoby nadzór nad grupami energetycznymi miała przejąć nowa minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, ustosunkował się w “Parkiecie” szef resortu energii Krzysztof Tchórzewski.

Cytowany przez gazetę giełdy minister Tchórzewski stwierdził, że w ubiegły czwartek rozmawiał z premierem Morawieckim na temat spółek energetycznych i podczas rozmowy nie było mowy o przekazaniu nadzoru na nimi do innego resortu.

W poniedziałek radio RMF poinformowało, że we władzach czterech grup energetycznych: Enei, Energii, PGE i Taurona, może dojść do zmian w zarządach, bo nadzór nad nimi miałaby przejąć nowa minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Minister Tchórzewski pytany przez “Parkiet” o ewentualne zmiany stanowiskach prezesów grup energetycznych stwierdził, że na razie nie ma takich planów i do zmian nie dojdzie na pewno w najbliższych tygodniach.Gazeta giełdy chciał również poznać opinię minister Emilewicz na temat informacji podanej przez RMF, ale do czasu zamknięcia wydania dziennikowi nie udało się uzyskać jej komentarza.

Do kwestii zmian w nadzorze nad energetyką odniósł się też szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski. Pytany przez “Parkiet” stwierdził, że nie słyszał o takiej koncepcji i dodał, że minister energii jest dobrze oceniany przez premiera. Zastrzegł jedna, że w przyszłości niewykluczone jest, że przydział zadań do konkretnych resortów spowoduje w konsekwencji pewne przesunięcia w zakresie powierzonych kompetencji.

Parkiet/CIRE.pl