Technologie elektromobilne Grupy WB na PowerPol

30 stycznia 2020, 18:15 Alert
fot. Grupa WB
fot. Grupa WB

Technologie Grupy WB to nie tylko wojsko – zespoły inżynierskie rozwijają także zaawansowane technologicznie rozwiązania na rynek cywilny. Tworzone w zakładach i laboratoriach Grupy, technologie cywilne użytkowane są z powodzeniem w sektorach infrastruktury, transportu, kolejnictwa, energetyki, oraz w służbie ochrony środowiska.

Wymiana opinii i doświadczeń

Działania Grupy w obszarze elektromobilności prezentował podczas Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego PowerPol dr inż. Rafał Kajka. Jubileuszowa edycja konferencji PowerPol odbyła się w dniach 27-28 stycznia w Warszawie. Program obejmował zagadnienia, które stały się okazją do wymiany opinii i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami rządu, największych w kraju przedsiębiorstw energetycznych i ciepłowniczych, najważniejszych organizacji branżowych, środowisk akademickich i przedstawicieli biznesu.

Podczas panelu „Rozwój e-mobility – pojazdy elektryczne, stacje ładowania, technologie magazynowania energii” Rafał Kajka podkreślał jak istotne są inwestycje w autorskie rozwiązania krajowych specjalistów, życząc zebranym, by „eksplozja polskiej myśli technicznej wymusiła transfer środków we własny biznes, a nie jedynie w zakup aut elektrycznych produkowanych za granicą”.

wbgroup

Rz: Przez wzrost cen energii autobusy elektryczne mogą przestać się opłacać