Testy techniczne terminala Calcasieu Pass, z którego będziemy kupować LNG, przeszły pomyślnie

3 kwietnia 2020, 12:30 Alert
Calcasieu Pass LNG
Calcasieu Pass LNG. Fot. Venture Global LNG

Venture Global LNG, deweloper terminalu LNG Calcasieu Pass, z którego wysyłane będą ładunki gazu skroplonego do Polski na mocy kontraktu z PGNiG, poinformował, że prace nad instalacją idą zgodnie z planem.

– Testy potwierdziły inżynierię, funkcjonalność i wydajność systemu działania Calcasieu Pass zaledwie siedem miesięcy po ostatecznej decyzji inwestycyjnej projektu – podało Venture Global LNG. Jednoska ma mieć przepustowość 10 mln ton LNG rocznie.

W ramach realizacji projektu przeprowadzono test obciążeniowy na pełnym zestawie urządzeń, aby wykazać, że wszystkie elementy systemu działają razem w normalnych warunkach pracy. Test replikuje i symuluje warunki na miejscu, a każdy komponent, który zostanie wysłany i obsługiwany na miejscu, jest uruchamiany i zatwierdzany w celu weryfikacji funkcjonalności i wydajności całego systemu.

– Udany test pokazuje siłę projektu i to, że sprzęt będzie działał poprawnie po zainstalowaniu, co jest kamieniem milowym i ważnym wskaźnikiem terminowej realizacji całego projektu – czytamy w komunikacie Venture Global LNG.

LNG World News/Michał Perzyński

PGNiG: Jesteśmy zadowoleni z wydania zgody na budowę terminalu Calcasieu Pass