Timmermans na EFNI: Zielona rewolucja to szansa dla Polski

21 października 2021, 07:30 Elektromobilność
Frans Timmermans. Źródło Flickr
Frans Timmermans. Źródło: Flickr

Według Fransa Timmermansa rewolucja Europejskiego Zielonego Ładu to szansa na rozwój Polski, która już teraz jest liderem transformacji w niektórych branżach. Wystąpił na 10. Edycji Europejskiego Forum Nowych Idei (EFNI).

– Dwa lata temu zdecydowaliśmy o zmianie podejścia klimatycznego i zainaugurowaniu Europejskiego Zielonego Ładu. Wtedy była to rewolucja. Dzisiaj naszymi krokami podąża Japonia, Korea Południowa, RPA, USA i wiele innych – mówił wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans podczas konferencji EFNI pod patronatem BiznesAlert.pl.

– Polska ma długą drogę do przejścia, bo energetyka polska jest bardziej zależna od paliw kopalnych. Polska potrzebuje więcej wsparcia niż inni. Dlatego jest największym beneficjentem środków unijnych na transformację. Jednakże Polska jest również liderem pod względem eksportu elektrycznych samochodów. Przed polską gospodarka stoi ogromna szansa – przekonywał.

– Musimy się zmienić dla dobra przyszłych pokoleń, bo doprowadzenie do ocieplenia klimatu i nic nie robienie będzie kosztować znacznie więcej aniżeli działanie – zapewnił komisarz w Sopocie.

Opracowali Wojciech Jakóbik i Mariusz Marszałkowski