TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze artykuły mijającego tygodnia

30 października 2021, 07:00 Alert

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (25-29.10.2021).

TOP TYGODNIA BiznesAlert.pl
TOP TYGODNIA BiznesAlert.pl

1. Schudy: Odkrywki zabierają wodę, czyli czego dowie się polski rząd z analizy dotyczącej kopalni Jänschwalde przy niemieckiej granicy

– Odkrywka Jänschwalde w Brandenburgii, obsługiwana przez czeski koncern EPH, zabiera wodę Polakom – cieszymy się, że resort klimatu pochyla się nad problemem. Tylko dlaczego teraz i czego rząd może się dowiedzieć z przypadku odkrywki Jänschwalde w kontekście innych odkrywek? – pisze Hanna Schudy z EKO-UNII.

2. Marszałkowski: Offshore wind zastąpi rybę w Ustce i Łebie (ANALIZA)

Kluczowym elementem polskich morskich farm wiatrowych będą porty serwisowe. To na nich spoczywać będzie kilkudziesięcioletnia obsługa tych morskich instalacji, ale także wokół nich tworzyć będzie się tzw. local content, czyli gospodarcza wartość dodana związana z nowym sektorem polskiej elektroenergetyki – pisze Mariusz Marszałkowski, redaktor BiznesAlert.pl.

3. Jakóbik: Trwa kryzys energetyczny, idzie gospodarczy a może i pandemiczny (ANALIZA)

Trwa kryzys energetyczny. Mogą go zakończyć kryzys gospodarczy albo pandemiczny, a może nawet oba naraz. Dane z Chin nie napawają optymizmem – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

4. Marszałkowski: Energetyczne macki Rosji sięgają głębiej niż do magazynów niemieckich

Obecny kryzys gazowy w Europie zwrócił uwagę wielu na sytuację właścicielską niemieckich zdolności magazynowych. Niemieckich właściwie tylko już z nazwy. Jednak wciąż mało kto zwraca uwagę na fakt, że system gazowy Niemiec jest pośrednio bądź bezpośrednio zarządzany przez Rosjan. Proceder przejmowania niemieckich aktywów energetycznych trwał bez mała 20 lat – pisze Mariusz Marszałkowski, redaktor BiznesAlert.pl.

5. Fedorska: Jeziora poodkrywkowe nie będą atrakcjami turystycznymi

Wysiadając z pociągu we Frankfurcie nad Odrą, widzi się już lekko wyblakły, duży plakat, reklamujący tutejszy „kawałek Bałtyku”. Chodzi o 220-hektarowe jezioro Helenensee, z głębokością sięgająca nawet 56,63 metrów, rekordową, jeżeli chodzi o akweny wodne w Brandenburgii. To tu przez ostatnie dziesięciolecia wypoczywali mieszkańcy Frankfurtu nad Odrą – pisze Aleksandra Fedorska, współpracownik BiznesAlert.pl.