TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia

23 lipca 2022, 06:00 Alert

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (18-22.07.2022).

Top Tygodnia. Grafika: Presso.
Top Tygodnia. Grafika: Presso.

1. Woźniak: Polska nie jest w stanie zwiększyć wydobycia węgla

Były prezes PGNiG Piotr Woźniak powiedział w rozmowie z TVN24, że Polska nie jest w stanie zwiększyć wydobycia węgla. – Nie da się go zwiększyć w istotny sposób. Być może da się jeszcze wycisnąć kilkaset tysięcy ton z tych kopalń, które pracują, ale na tym koniec – zaznaczył.

2. Jakóbik: Nie ma Piotra Naimskiego, będzie atom albo dwa, albo więcej

Pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski został odwołany przez opór wobec fuzji. Przygotowywał plan przyspieszenia atomu w Polsce poprzez tandem USA-Korea Południowa, ale duży atom może być zastąpiony przez szereg małych, jeśli zwycięży koncepcja jego krytyków – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

3. Fedorska: Najbardziej niemiecka z wszystkich rzek staje okoniem energetyce (FELIETON)
Wzdłuż najważniejszej drogi wodnej w Niemczech, którą jest Ren, transportowana jest większość importowanego surowca. Już od 2017 roku dochodzi do problemów na rzece. W momencie, gdy większość niemieckiej produkcji energii przechodzi znów na węgiel, Ren jako główna arteria transportu zwraca na siebie olbrzymią uwagę – pisze Aleksandra Fedorska, redaktor BiznesAlert.pl.

4. Zachmann: Jeśli się odpowiednio przygotujemy, Putin nie zakręci kurka z gazem (ROZMOWA)

– Im lepiej się przygotujemy, tym mniejsze będziemy mieli problemy. Myślę, że jeśli będziemy odpowiednio przygotowani, Putin nie zatrzyma dostaw gazu – mówi Georg Zachmann z ośrodka Bruegel w rozmowie z BiznesAlert.pl.

5. Jakóbik: Powrót do atomu albo Nord Stream 2 (ANALIZA)

– Jeżeli rząd Niemiec nie wróci do atomu, na pewnym etapie może wrócić do spornego gazociągu Nord Stream 2 pomimo inwazji Rosji na Ukrainie. Pierwsza opcja byłaby zwycięstwem rozsądku, a druga: interesów firm powiązanych z Rosjanami –  pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.