? TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia | #16

19 kwietnia 2019, 16:00 Energetyka
Top Tygodnia

Polecamy Państwu zastawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (14.04-19.04.2019).

1.  Jakóbik: Polacy wygrywają bitwę warszawską z Gazpromem

– Z pozoru mała umowa na dostawę LNG w Warszawie ma doniosłe znaczenie dla rynku gazu w Polsce. PGNiG Obrót Detaliczny wyparło Gazprom Germania ze stolicy – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

2. Sobolewski: Co dalej z polskim projektem reaktora wysokotemperaturowego do produkcji ciepła i wodoru?

Tematyka związana z projektem reaktora wysokotemperaturowego trafiła na forum Sejmu w ostatnim dniu stycznia bieżącego roku, dzięki prezentacji, którą miałem zaszczyt przedstawić na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu Górnictwa i Energetyki, działającego pod przewodnictwem posła Ireneusza Zyski. Prezentacja ta jest dostępna na stronach Sejmu – pisze Dr Józef Sobolewski.

3. IJ: Spółki energetyczne straciły po kilkadziesiąt procent wartości (ANALIZA)

Krystian Krupa, Kamil Moskwik i Marcin Roszkowski z Instytutu Jagiellońskiego przyglądają się wynikom PGE, Tauronu, Enei i Energi za pełne 12 miesięcy minionego roku.

4. Perzyński: Hulajnoga, prawa nie ma. Sensu też?

Kto mieszka we Wrocławiu, w Krakowie, Poznaniu, Łodzi i Gdańsku ten zauważył lawinowy wzrost popularności hulajnóg elektrycznych. W Warszawie widać je na każdym kroku, nawet w mniej oczywistych miejscach. Czy podobnie jak gra w pokemony i widget spinnery dołączą do panteonu sezonowych mód, czy na stałe zrewolucjonizują poruszanie się po miastach? Jakie mają zalety, a jakie wady? I co na to prawo? – zastanawia się Michał Perzyński, redaktor BiznesAlert.pl.

5. Czy nadszedł zmierzch farm wiatrowych na lądzie? Według BOŚ przyszłość to morze (ROZMOWA)

Czy nadszedł zmierzch lądowych farm wiatrowych? – Trudno jednoznacznie się na ten temat wypowiadać. Widać jednak wyraźnie, że największą przyszłość mają morskie farmy wiatrowe. Silniejsze i bardziej stabilne warunki wietrzne na obszarach morskich przekładają się na większą produktywność niż na obszarach lądowych – powiedział Bogusław Białowąs, prezes zarządu Banku Ochrony Środowiska, w rozmowie z portalem BiznesAlert.pl.