TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia

5 sierpnia 2023, 07:30 Alert

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (31.07-04.08.2023).

Top Tygodnia. Grafika: Presso.
Top Tygodnia. Grafika: Presso.

1. Aktywiści z Niemiec: Nie bronimy Polsce dostępu do Odry, ale niech pamięta o środowisku (ROZMOWA)

– Nie jesteśmy przeciwni temu, żeby Polska wykorzystywała rzekę ekonomicznie, ale przez rozbudowę w Niemczech zostanie zniszczone nasze rolnictwo. Wody gruntowe zostaną obniżone, a wtedy rolnictwo nie będzie już możliwe na naszym terenie – mówią Steffi Bartel i Dana Bormann, aktywistki inicjatywy SaveOderDie, której jednym z celów jest ratunek rzeki Odry.

2. Sierakowska: Rekordowy spadek zapasów ropy naftowej w USA zaskoczył rynek

– Departament Energii, dysponujący większą ilością danych i, tym samym, prezentujący bardziej szczegółowy obraz sytuacji, wykazał jeszcze większy spadek zapasów ropy naftowej, bo aż o 17,05 mln baryłek. Liczba ta stoi w istotnym kontraście z oczekiwaniami z początku tygodnia, zakładającymi spadek o nieco ponad milion baryłek ropy naftowej – ocenia Dorota Sierakowska z DM BOŚ Bank.

3. Onichimowski: NABE przywróci monopol i wywinduje ceny energii (ROZMOWA)

– Uważam, że koncepcja Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego jest szkodliwa i będzie to powrót do monopolu. Jej funkcjonowanie będzie odbywać się kosztem klientów i wysokich cen energii – mówi Grzegorz Onichimowski z Instytutu Obywatelskiego, w rozmowie z BiznesAlert.pl.

4. Fedorska: Niemcy ogłaszają erę zielonego wodoru, ale…nie tak od razu

– Wyzwania w ciepłownictwie i niedobór własnego zielonego wodoru utrudnią Niemcom realizację ich strategii wodorowej. – Jak widać twórcy pospiesznie wprowadzanej ery wodorowej w Niemczech omijają ten trudny temat szerokim łukiem – pisze Aleksandra Fedorska, redaktor BiznesAlert.pl.

5. Perzyński: Tajwan to początek. Polska w łańcuchu dostaw chipów

– Półprzewodniki stają się przedmiotem rywalizacji w wyścigu technologicznym, ale od kilku lat nad Wisłę zaczęły napływać inwestycje światowych gigantów, które mogą dać Polsce ważne miejsce w światowym łańcuchu dostaw tych dóbr – pisze Jacek Perzyński, redaktor BiznesAlert.pl.

NABE: Wybawienie energetyki czy piekło na rynku? Spięcie